12.02.2019

EKO WALENTYNKI 2019 - CZYLI KOCHAMY RECYKLING CAŁY ROK

eko walentynki 2019

W lutym 2019 r. rusza IX edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling!". Gmina Czaplinek bierze w niej udział po raz trzeci i na pewno nie ostatni. Spotykamy się na czaplineckim rynku w dniu 14 lutego 2019 r. godz. 10.00 – 14.00 i przynosimy ze sobą zużyte baterie oraz drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny. W zamian będziemy rozdawać walentynkowe słodkości oraz walentynkowe serduszka.
Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety.
Zbiórkę baterii i elektroodpadów będziemy prowadzić do 22 kwietnia 2019 roku - czyli do Dnia Ziemi!

Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów. A nad całością czuwa Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik - pomysłodawca akcji.
Informacje o wszystkich ekowalentynkowych akcjach są zamieszczane na stronie www.cycling-recycling.eu .

WARTO PAMIĘTAĆ!

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami? Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać substancje (np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon), które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska! Za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 zł!

Autor: 
Katarzyna Trzcińska - Insp. ds. ochr. śr