14.01.2019

Licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Szanowni Mieszkańcy,

jak co roku Gmina Czaplinek organizuje internetową aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacje wciąż trwają i są dostępne poprzez witrynę Allegro. W tym roku można licytować następujące przedmioty:

- zestaw biżuterii dla odważnej, pragnącej się wyróżniać kobiety, wykonany i przekazany przez mieszkankę Czaplinka. Zestaw składa się z kolii, kolczyków i bransoletki. Biżuteria wykonana jest techniką ręcznego haftu sutasz (soutache) ze sznurków pega, różnej wielkości perłowych koralików oraz drobnych koralików TOHO, od spodu podszyta ekoskórą w kolorze écru. Kolia i bransoletka posiadają regulowane zapięcia.

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-bizuterii-dla-niezwyklej-kobiety-i8705242

 - voucher pobytowy na jeden nocleg dla dwóch osób z kolacją i śniadaniem w Hotelu Pałac Siemczyno do wykorzystania po uprzednim ustaleniu terminu do 30.04.2019. Pałac Siemczyno, znajdujący się w miejscowości o tej samej nazwie w odległości ok. 9 km od Czaplinka kryje się pośród osiemnastowiecznego parku, którego najcenniejszym i najpiękniejszym elementem jest zabytkowa aleja grabowa. Jest to z pewnością miejsce, w którym każdy będzie mógł się oderwać od codzienności i przenieść na chwilę do epoki baroku. W ramach Vouchera otrzymają Państwo: kolację, jeden nocleg w komfortowo wyposażonym pokoju dwuosobowym ze śniadaniem.

 https://charytatywni.allegro.pl/voucher-pobytowy-palac-siemczyno-i8705449

 - kilim ręcznie utkany na krosnach w Żelisławskim Zapiecku. Kilim wykonała i przekazała pani Irena Klas. Wymiary: 150 cm x 70 cm

 https://charytatywni.allegro.pl/kilim-recznie-tkany-na-krosnach-i8705782

 - książka autorstwa Adriana Banachowicza „Domowe piwo. Podręcznik początkującego piwowara” przekazana na aukcję przez pana Jarosława Tarnowskiego. Twarda okładka, barwne fotografie, przepisy i receptury. Wymiary 24 cm x 19,5 cm.

 https://charytatywni.allegro.pl/ksiazka-domowe-piwo-podrecznik-poczatkujacego-pi-i8705980

 - książka autorstwa Jarosława Leszczełowskiego „W krainie legend Pojezierza Drawskiego” przekazana na aukcję przez pana Jarosława Tarnowskiego. Legendy są w trzech wersjach językowych (polska, angielska, niemiecka). Twarda okładka, barwne ilustracje autorstwa Elżbiety Kordek. Wymiary 24 cm x 30 cm.

 https://charytatywni.allegro.pl/ksiazka-w-krainie-legend-pojezierza-drawskiego-i8706028

 - poradnik „Pierwsza pomoc” autorstwa Adama Mikołajczyka przekazany na aukcję przez współautora książki pana Jarosława Tarnowskiego. Dzięki tej książce można dowiedzieć się jak postępować w przypadku krwotoku, omdlenia, złamania, zawału serca, oparzenia, zadławienia i uratować komuś życie. Twarda okładka, ilustracje. Wymiary: 21 cm x 28 cm. Osoba, która wygra licytację otrzyma osobistą dedykację pana Jarosława Tarnowskiego

 https://charytatywni.allegro.pl/ilustrowany-poradnik-pierwsza-pomoc-i8706046

 -ceramiczna, szkliwiona figurka anioła ręcznie wykonana i przekazana na licytację przez panią Krystynę Masiukiewicz. Wysokość: 40 cm

https://charytatywni.allegro.pl/ceramiczna-figurka-aniola-i8706739

 -trofea (medale i statuetki) zdobyte przez czaplineckiego kolarza Jana Dymeckiego w 2018 roku podczas wyścigów kolarskich na dystansie MEGA w kategorii 6+.

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-trofeow-zdobytych-przez-pana-jana-dymeckieg-i8706937

 - 2 zestawy gadżetów, ufundowanych przez Nadleśnictwo Czaplinek. W zestawie znajduje się piękny kalendarz ścienny „Malowniczy las” ze zdjęciami zwierząt w ich naturalnym środowisku, kubek z wizerunkiem małej sarny, notes w drewnianych okładkach na spirali i wysokiej jakości ciemnozielona koszulka POLO rozmiar M z naszywką „Przyjaciel lasu” oraz logo Nadleśnictwa. Do zestawów dołączona jest ekologiczna torba bawełniana z długimi uchwytami z ciemnozielonym nadrukiem liści układających się w kształt serca.

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-gadzetow-nadlesnictwo-czaplinek-i8711068

 https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-gadzetow-nadlesnictwo-czaplinek-i8711134

-zestaw gadżetów, ufundowanych przez Nadleśnictwo Czaplinek. W zestawie znajduje się piękny kalendarz ścienny „Malowniczy las” ze zdjęciami zwierząt w ich naturalnym środowisku, kubek z wizerunkiem małej sarny, notes w drewnianych okładkach na spirali i wysokiej jakości jasnonozielona koszulka POLO rozmiar M z naszywką „Przyjaciel lasu” oraz logo Nadleśnictwa. Do zestawu dołączona jest ekologiczna torba bawełniana z długimi uchwytami z ciemnozielonym nadrukiem liści układających się w kształt serca.

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-gadzetow-nadlesnictwo-czaplinek-i8711188

 -zestaw gadżetów, ufundowanych przez Nadleśnictwo Czaplinek. W zestawie znajduje się kubek z wizerunkiem małej sarny, notes w drewnianych okładkach na spirali i wysokiej jakości jasnozielona koszulka POLO rozmiar M z naszywką „Przyjaciel lasu” oraz logo Nadleśnictwa. Do zestawu dołączona jest ekologiczna torba bawełniana z długimi uchwytami z ciemnozielonym nadrukiem liści układających się w kształt serca.

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-gadzetow-nadlesnictwo-czaplinek-i8711221

 -dwa kalendarze, ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Czaplinku. W zestawie znajduje się terminarz w bordowej oprawie oraz kalendarz trójdzielny do powieszenia na ścianę. Oba przedmioty są opatrzone logo banku SGB.

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-kalendarzy-bank-spoldzielczy-i8711320

 - Trzy 1200 g słoje miodu (z pyłkiem kwiatowym, faceliowy i gryczany) z pasieki Państwa Bondaruków. Miód ten wytwarzany jest pod marką „Miody Pojezierza Drawskiego”, które niedawno zostały wpisane na listę Produktów Tradycyjnych Województwa Zachodniopomorskiego. Miód na aukcję przekazali Państwo Bondarukowie, właściciele Gospodarstwa Pasiecznego „Maja” z Czarnego Wielkiego w gminie Czaplinek.

https://charytatywni.allegro.pl/miod-faceliowy-i8706985

https://charytatywni.allegro.pl/miod-gryczany-i8707015

https://charytatywni.allegro.pl/miod-z-pylkiem-kwiatowym-i8706976

- zestaw słodyczy, ufundowanych przez Firmę GNIEWKO z Kluczewa. W zestawie znajduje się 5 opakowań ekskluzywnych słodyczy: 1 szt. krówek różnych smaków, 1 szt. krówek w czekoladzie, 1 szt. śliwek w czekoladzie, 1 szt. trufli z migdałami, 1 szt. trufli paryskich. Słodycze produkowane są na bazie oryginalnej receptury i cieszą się zasłużoną sławą w całej okolicy.

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-slodyczy-firma-gniewko-kluczewo-i8732689

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-slodyczy-firma-gniewko-kluczewo-i8732740

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-slodyczy-firma-gniewko-kluczewo-i8732752

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-slodyczy-firma-gniewko-kluczewo-i8732761

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-slodyczy-firma-gniewko-kluczewo-i8732788

- zestaw słodyczy, ufundowanych przez Firmę GNIEWKO z Kluczewa. W zestawie znajdują się 3 opakowania ekskluzywnych słodyczy: 1 szt. krówek różnych smaków, 1 szt. krówek w czekoladzie, 1 szt. śliwek w czekoladzie. Słodycze produkowane są na bazie oryginalnej receptury i cieszą się zasłużoną sławą w całej okolicy.

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-slodyczy-firma-gniewko-kluczewo-i8732998

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-slodyczy-firma-gniewko-kluczewo-i8732962

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-slodyczy-firma-gniewko-kluczewo-i8732884

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-slodyczy-firma-gniewko-kluczewo-i8732821

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-slodyczy-firma-gniewko-kluczewo-i8732854

- wykonany ręcznie wianek ozdobny, przeznaczony do dekoracji pomieszczeń. Wianek został wykonany i przekazany na aukcję przez czaplinecką artystkę panią Annę Szepietowską. Ozdoba wykonana została z naturalnych materiałów – szyszek, kwiatów (słomianki) i traw. Posiada sznureczek, dzięki któremu wianek można zawiesić na ścianie, pięknie też prezentuje się położony na niewysokich meblach. W środku wianka można umieścić grubą białą świecę. Średnica wianka: 30 cm

https://charytatywni.allegro.pl/wianek-ozdobny-i8758006

- 2 ozdobne anioły wykonane z liścia kukurydzy. Twórcą i fundatorem jest czaplinecka artystka, pani Anna Szepietowska. Urocze aniołki mogą być zarówno ozdobami choinkowymi jak i codziennymi elementami dekoracyjnymi domu. Wysokość: 14 cm

https://charytatywni.allegro.pl/aniol-ozdobny-i8758030

https://charytatywni.allegro.pl/aniol-ozdobny-i8758048

- niepowtarzalny ozdobny motyl, ręcznie zrobiony z papieru techniką qulingu, wykonany i ufundowany przez czaplinecką artystkę panią Annę Szepietowską. Dzięki miniaturowej klamerce umieszczonej z tyłu ten piękny motylek może być umieszczony w dowolnym miejscu (np. na zasłonie, gałązce rośliny doniczkowej). Szerokość: 11 cm

https://charytatywni.allegro.pl/motyl-ozdobny-i8758096

- zestaw trzech ozdobnych zajączków, ręcznie zrobionych z papieru techniką qulingu. Ozdoby wykonała i przekazała na aukcję czaplinecka artystka pani Anna Szepietowska. Każdy zajączek posiada patyczek, dzięki któremu można nim ozdobić np. babkę wielkanocną, pasztet lub inną potrawę. Pięknie wyglądają też w doniczce z rzeżuchą lub inną rośliną doniczkową. Wysokość z patyczkiem: 11 cm

https://charytatywni.allegro.pl/zestaw-ozdobnych-zajaczkow-i8758291

- obraz malowany olejnymi farbami na płótnie autorstwa K. Ujazdowskiego z 1989 r. Na obrazie przedstawiono kosz z czerwonymi kwiatami. Obraz został wylicytowany podczas 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czaplinku przez Pana Dariusza Ganczarka. Na odwrocie widnieją podpisy uczestników „Meczu Gigantów” – znanych mieszkańców Czaplinka, którzy wzięli udział w meczu piłki nożnej, zorganizowanym podczas 25 Finału. Pan Dariusz Ganczarek przekazał obraz do ponownej licytacji.

https://charytatywni.allegro.pl/obraz-kwiaty-k-ujazdowskiego-z-1989-r-i8763907

- komplet gadżetów od Emila Rau, telewizyjnego „Pogromcy Radarów”. W zestawie znajduje się kamizelka odblaskowa oraz brelok z autografami Emila Rau. Gadżety zostały przesłane na aukcję na prośbę komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Leśniowskiego przez samego Pana Emila.

https://charytatywni.allegro.pl/komplet-gadzetow-od-emila-rau-pogromcy-radarow-i8764126

-brelok od Emila Rau, telewizyjnego „Pogromcy Radarów” z jego autografem. Brelok został przekazany na aukcję na prośbę komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Leśniowskiego przez samego Pana Emila

https://charytatywni.allegro.pl/brelok-od-emila-rau-pogromcy-radarow-i8764189

Przedmiotem aukcji jest czarna torba podróżna przekazana na aukcję przez czaplinecki oddział Pomorskiego Banku Spółdzielczego. Torba zamykana jest na zamek błyskawiczny, posiada jedna dużą komorę i dwie kieszenie zewnętrzne, uchwyty i pasek. Torba jest opatrzona logo banku SGB. Wymiary: dł. 50 cm x szer. 22 cm x wys. 35 cm

https://charytatywni.allegro.pl/torba-podrozna-i8789413

Cena wyjściowa: 20 zł

36. PIŁKA DO GRY

Przedmiotem aukcji jest skórzana piłka do gry w piłkę nożną, przekazana na aukcję przez czaplinecki oddział Pomorskiego Banku Spółdzielczego. Piłka jest biała z zielonym wzorem i logo banku SGB.

Cena wyjściowa: 20 zł

https://charytatywni.allegro.pl/pilka-do-gry-i8789449

37. MASKOTKA LISEK – NADLEŚNICTWO CZAPLINEK

Przedmiotem aukcji jest urocza maskotka – lisek przekazana na aukcję przez Nadleśnictwo Czaplinek. Ta miękka pluszowa zabawka na pewno ucieszy każdego malucha. Lisek opatrzony jest wstążeczką z logo Nadleśnictwa. Wysokość: 26 cm

Cena wyjściowa: 15 zł

https://charytatywni.allegro.pl/maskotka-lisek-nadlesnictwo-czaplinek-i8789485

https://charytatywni.allegro.pl/maskotka-lisek-nadlesnictwo-czaplinek-i8789536

https://charytatywni.allegro.pl/maskotka-lisek-nadlesnictwo-czaplinek-i8789596

https://charytatywni.allegro.pl/maskotka-lisek-nadlesnictwo-czaplinek-i8789614