Poszukiwacze zaginionych inicjatyw

Data wydarzenia: 
12.03.2019
Godzina: 
16:00
Organizator: 
Gmina Czaplinek
Miejsce: 
Sala narad Urzędu Miejskiego w Czaplinku
Poszukiwacze zaginionych inicjatyw

UWAGA MIESZKAŃCY! INICJATYWA SPOŁECZNA WARTA ZAINTERESOWANIA

                Zapraszamy mieszkańców gminy Czaplinek do czynnego uczestniczenia w nowym projekcie „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw”. Celem projektu jest pobudzenie do aktywności lokalnej mieszkańców naszej gminy w zakresie inicjatyw zgodnych z Lokalnymi Planami Rewitalizacji.

                Szczególnie więc zapraszamy mieszkańców obszaru rewitalizacji: Podobszaru A – centrum miasta (Nadbrzeże Drawskie, amfiteatr, plaża miejska, rejon ulic Długa i Drahimska, stare miasto po ul. Leśników, Rzeźnicką i Złocieniecką z terenem oczyszczalni nad j. Drawsko) oraz Podobszaru B – sołectwa: Broczyno, (Lotnisko), Trzciniec i Kamienna Góra. Mapa obszarów rewitalizacyjnych i główne cele znajdują się na stronie internetowej www.czaplinek.pl w zakładce Gminny Program Rewitalizacji Gminy Czaplinek.

                Jest to bardzo dobra okazja, by zmienić na lepsze swoje otoczenie i zainwestować w siebie. W ciągu trzech lat jest możliwość zrealizowania sześciu projektów (m. in. również inwestycyjnych), każdy do kwoty 15 000 zł – tylko i wyłącznie z Państwa inicjatywy i pomysłu, ale także przy zaangażowaniu społecznym (to jest warunek niezbędny).

                To od Państwa zależy czy wykorzystamy te możliwości.

                Gmina to dobro wspólne, ale to My tworzymy gminę i jesteśmy z nią utożsamiani, jeżeli nam będzie żyło się lepiej, to lepiej będzie i w naszej małej ojczyźnie.

                A więc do dzieła! Czekamy na Państwa inicjatywy i pomysły. Będziemy je   realizować z Państwa pomocą. Fundusze zapewnione!

                Poszukujemy sześciu liderów do współpracy i realizacji poszczególnych inicjatyw, zamieszkałych na obszarach rewitalizacyjnych, zostaną przeszkoleni, jak również zapewniona jest pomoc Fundacji Nauka dla Środowiska z Koszalina oraz Animatora Lokalnego na terenie gminy Czaplinek.

                Zapraszamy do Lokalnego Punktu Konsultacyjnego, w każdą środę w godz.: 11:00 – 13:00 w Klubie „Senior +”, ul. Moniuszki 26.

                Przyjdź do nas z własnym pomysłem!

                Ponadto zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwarte spotkanie mieszkańców ws. projektu „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw” w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego dnia 12 marca br. o godz. 16:00 z udziałem przedstawicieli Fundacji Nauka dla Środowiska w Koszalinie.

                      Ewa Tamulewicz, Animator Lokalny Gminy Czaplinek