15.05.2018

RESCUE TEAM z Czaplinka znów na podium

  12 maja 2018r, Szczecin, Jasne Błonia, piękna pogoda. Do rywalizacji w XXVI Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK staje 8 najlepszych drużyn z całego województwa wyłonionych podczas etapu rejonowego, a wśród nich RESCUE TEAM ZSP Czaplinek.  Młodzi ratownicy sprawdzali swoją wiedzę oraz umiejętności w przypadku: zderzenia dwóch pojazdów, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, krwotoków, złamań,  zawału mięśnia sercowego, rozległych oparzeń czy postrzałów w trakcie konwoju przez antyterrorystów. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów zostały ogłoszone wyniki. Po 4 latach RESCUE TEAM ZSP Czaplinek znów wygrywa etap okręgowy i awansuje do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca w Rzeszowie. Tam do rywalizacji ratowniczej stanie 16 najlepszych drużyn PCK z całego kraju, aby walczyć o zwycięstwo i kryształ Prezydenta RP.  

       RESCUE TEAM wystąpił w składzie: Joanna Cylkowska, Dominika Rosińska, Kacper Małek, Adam Olkowski (kapitan) i Kacper Siwek.  

        Szczególne podziękowania i ukłony kierujemy w stronę Gminy Czaplinek i Pana Radosława Wawra za zapewnienie transportu do Szczecina.  Z ratowniczym pozdrowieniem i szacunkiem!

Autor: Jarosław Tarnowski, opiekun RESCUE TEAM ZSP