15.04.2019

Talenty, talenty

Talenty, talenty

    W siedmiotysięcznej społeczności naszego miasteczka co roku pojawiają się utalentowani, ambitni i pracowici młodzi ludzie, za swoją działalność artystyczną doceniani w regionie, województwie i kraju.

    7 kwietnia br. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbył się wojewódzki finał Małego Konkursu Recytatorskiego, skupiającego najzdolniejszą w tej dziedzinie młodzież z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjalnych.

    Powiat drawski reprezentowało dwoje czaplinecczan – Aleksandra Gabryś i Jakub Harańczyk.

    Jury, składające się z czworga aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie postanowiło wyróżnić oboje naszych gimnazjalistów. Ola wzruszała publiczność opowieścią o niepełnosprawnym chłopcu i jego walce z przeciwnościami losu, a Kuba zachwycał odwagą prezentowania monologu Hamleta ze słynnym fragmentem:

„Kto postępuje godniej –

ten kto biernie stoi

pod gradem zajadłych strzał losu,

czy ten kto stawia opór morzu nieszczęść

i w walce kładzie im kres?”

       Nasi młodzi recytatorzy wzięli udział w Powiatowej Gali Talentów, która odbyła się 9 kwietnia br. w Drawsku Pomorskim. Jakub Harańczyk prezentował tam malowany na płótnie obraz pt. „Marzenie”, ale nagrodę otrzymał za brawurową interpretację „Hamleta” (nagroda sponsora pana Jarosława Waszkiela).

       W kategorii fotografii udział w Gali Talentów wzięli Maciej Chukowski ze Szkoły Podstawowej w Czaplinku i gimnazjalistka Karolina Suchocka. Jej praca została oceniona najwyżej ze wszystkich i otrzymała Nagrodę Starosty Drawskiego w wysokości 500 zł.

        Młodym artystom gratulujemy nie tylko sukcesów, ale też pasji i wytrwałości w jej realizowaniu. A wszystkich ich rówieśników zachęcamy do naśladowania.

       Alina Karolewicz, nauczyciel i opiekun recytatorów, Szkoła Podstawowa w Czaplinku

http://www.powiatdrawski.pl/polityka-prywatnosci/aktualnosci/mlodzi-utalentowani.html