12.07.2019

Wakacyjna wycieczka do Energylandii

    W dniach 4-6 lipca 2019 roku odbyła się wyjątkowa wycieczka do Energylandii w Zatorze. Jesteśmy podekscytowani, że jako pierwsi i jedyni w naszej okolicy zorganizowaliśmy wyjazd do największego parku rozrywki w Polsce aż na dwa autokary!

    W wydarzeniu wzięło udział dokładnie 115 osób z Bornego Sulinowa, Barwic, Białego Boru, Białogardu, Bobolic, Czaplinka, Jastrowia, Piły, Połczyna Zdroju, Szczecinka i Złotowa.

    Był to już siódmy wyjazd organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie, a organizacją i pilotażem zajął się ponownie pan Daniel Graszka. Nad sprawnym przejazdem tradycyjnie czuwała firma Wolski Travel z Kołobrzegu. Kontynuujemy również współpracę z biurem turystycznym AGA-TOMA z Barwic, które wspiera Miejską Bibliotekę Publiczną w pozyskiwaniu uczestników na nasze wycieczki. Pilotaż drugiego autokaru został poprowadzony przez pana Grzegorza Tomaszewicza.

    Po 9 godzinach podróży uczestnicy mieli do dyspozycji aż 10 godzin zabawy w miejscu oferującym atrakcje przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Do zwiedzenia mieliśmy takie strefy jak:Bajkolandię dla najmłodszych, Familijną dla całych rodzin, Ekstremalną dedykowaną wszystkim spragnionym wrażeń, a także Wodną – Water Park.

    W strefie ekstremalnej, od sezonu 2018 bezsprzecznie królują Hyperion Mega Coaster – największy i najszybszy w Europie w swojej kategorii oraz Speed Water Coaster – światowy rekordzista wśród wodnych rollercoasterów.

     Natomiast w strefie Water Park zażyliśmy słońca i odpoczęliśmy w cieniu parasola. To przepiękne miejsce, wyróżniające się przejrzystością wody oraz mnóstwem atrakcyjnych niespodzianek tematycznie i aranżacyjnie związanych z estetyką egzotycznych wysp.

     Dziękujemy uczestnikom za zaufanie, dużo pozytywnej energii i tak liczne zainteresowanie.

     Już teraz zapraszamy na wakacyjną wycieczkę do Heide-Parku (największego parku rozrywki w północnych Niemczech), która odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia! Miejsca, gdzie nastąpiła premiera odświeżonego rollercoastera Colossos – najwyższej i najszybszej, klasycznej, drewnianej przejażdżki w Europie! Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na Facebooku :)

     https://pl-pl.facebook.com/mbpbornesulinowo/

     Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie