17.07.2017

Wakacyjny Festyn w Kluczewie

Koncert Zespołu Śpiewaczego OdNowa z CzOK

8 lipca 2017r. w Kluczewie na terenie boiska wiejskiego odbył się festyn wakacyjny. Po południu  rozpogodziło się i wszelkie atrakcje zorganizowane przez sołectwo i świetlicę w Kluczewie miały bardzo wielu odbiorców. Chyba nikt nie spodziewał się takiej frekwencji, przybyli goście z Czaplinka, Kluczewa i okolicznych miejscowości. Wakacyjny festyn zaszczycił swoją obecnością burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, zastępca burmistrza Czaplinka Zbigniew Dudor oraz starosta Powiatu Drawskiego Stanisław Kuczyński.

Każdy z uczestników festynu mógł znaleźć coś dla siebie. Były atrakcje dla dzieci i dorosłych: zamek dmuchany i basen z piłeczkami, wata cukrowa, domowe wypieki, bigos i przepyszne pierogi oraz konkursy sprawnościowe z nagrodami, prowadzone przez sołtys Kluczewa panią Krystynę Kryczkę i świetlicową panią Irenę Bylicę.

Dla wszystkich uczestników festynu  w programie artystycznym wystąpili: Zespół Śpiewaczy „OdNowa” z Czaplineckiego Ośrodka Kultury, działający pod kierunkiem instruktora CzOK Bartka Michalczyka, w programie kabaretowym Teatr „YES” z Czaplineckiego Ośrodka Kultury, działający pod kierunkiem instruktora Ewy Tamulewicz, dzieci i młodzież ze świetlicy w Kluczewie, kluczewski Zespół Taneczny „Rokoko”, wokalistka Dominika Łuczyszyn z Kluczewa, a także dziewczęcy duet wokalny z Barwic Natalia i Julia Niedziela, swoimi korzeniami wywodzący się z Kluczewa.

Drugą część festynu – zabawę taneczną pod gwiazdami tanecznym krokiem otworzył Adam Kośmider burmistrz Czaplinka. Wszyscy czekali na zaproszenie do tańca, bawiono się do białego rana.

Festyn wakacyjny w Kluczewie możemy uznać za bardzo udany, wspólne, rodzinne spotkania na świeżym powietrzu, pełne radości i wciąż nowych wrażeń sprzyjają zacieśnianiu więzi rodzinnych i całej społeczności lokalnej, jak również naładowaniu własnych „baterii energetycznych”, by sprostać wszelkim życiowym przeciwnościom.

Sołtys Kluczewa składa ogromne podziękowania panu Adamowi Czernikiewiczowi pracownikowi Urzędu Miejskiego w Czaplinku, pani Irenie Bylicy pracownikowi świetlicy w Kluczewie, a szczególnie wszystkim mieszkańcom Kluczewa za ich zaangażowanie, pomoc i wsparcie przy organizacji naszego festynu.

Autor: Ewa Tamulewicz