Warsztaty szkoleniowe dla rodziców dzieci dotkniętych wadami postawy

Data wydarzenia: 
14.10.2018
Godzina: 
15:00
Miejsce: 
hala widowiskowo-sportowa, ul. Wałecka 49, Czaplinek
warsztaty szkoleniowe

„Jak skutecznie dbać o zdrowie i prawidłową postawę ciała dzieci i młodzieży” to projekt badawczy realizowany w gminie Czaplinek od 2008 r. przez zespół radomskich naukowców. Zespół badawczy pod kierownictwem dr. Stanisława Nowaka w składzie: dr Stanisław Nowak, dr Renata Orawiec, dr Robert Sambor, od 10 do 14 września 2018 r. badał dzieci z czaplineckich szkół i przedszkoli w przedziale wiekowym od 6 do 15 roku życia. Udało się przebadać 579 osób, a tym samym zdiagnozować defekty oraz zasygnalizować dalsze działania konieczne do prawidłowego rozwoju fizycznego naszych dzieci.

Zwieńczeniem badań wad postawy będą jednodniowe warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli i rodziców dzieci dotkniętych wadami postawy, które odbędą się 14 października 2018 r. o godzinie 15:00 w hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku.  Spotkanie będzie miało na celu przekazanie cennych wskazówek dotyczących kształtowania prawidłowej postawy ciała, zasad profilaktyki oraz zaprezentowanie zasad gimnastyki korekcyjnej.

Podczas warsztatów będzie możliwość zaopatrzenia się w bezpłatny poradnik pt: „Jak skutecznie dbać o zdrowie i prawidłową postawę ciała dzieci i młodzieży”, opracowany przez radomskich lekarzy w 2017 r.