13.01.2018

XII Koncert Noworoczny w Czaplinku za nami!

Koncert Noworoczny w Czaplinku

13 stycznia br. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku odbył się XII Koncert Noworoczny w wykonaniu Tomasza Kamińskiego z zespołem.

Do kościoła przybyło bardzo dużo mieszkańców, jak również seniorów ze wszystkich sołectw gminy Czaplinek oraz władze naszego miasta. Po krótkim przywitaniu przez księdza proboszcza Jacka Brakowskiego głos zabrał burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, który szczególnie przywitał seniorów, dla których od lat organizowane są koncerty noworoczne w Czaplinku.  

Tomasz Kamiński to wokalista, skrzypek, autor tekstów, który wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków zagrał i zaśpiewał utwory własne jak również kolędy polskie. Wśród repertuaru przy brzmieniu skrzypiec, gitary, kontrabasu oraz uroczego chórku, usłyszeć można było kolędy takie jak: Jezus Malusieńki, Cicha Noc, Gdy śliczna Panna oraz utwory z kilku wydanych przez Pana Tomasza płyt.  

Łatwo wpadające w ucho melodie sprawiły, że koncert został przyjęty niezwykle entuzjastycznie. Było mnóstwo oklasków i wspólne śpiewanie.

Szczególne wykonanie kolęd docenił burmistrz Czaplinka dziękując symboliczną wiązanką za wspaniały koncert.

Organizatorami tegorocznego koncertu byli: Gmina Czaplinek, Fundacja "Drużyna Mieszka" oraz Parafia Świętej Trójcy w Czaplinku.

Autor: Katarzyna Kibitlewska - inspektor ds. promocji i turystyki