13.12.2017

XII KONCERT NOWOROCZNY, XII BAL SENIORA

Koncert Noworoczny - plakat

W 2007 roku, dzięki Tajemniczemu Sponsorowi Gmina Czaplinek zorganizowała pierwszy Koncert Noworoczny i Bal Seniora skierowany do najstarszych mieszkańców naszej gminy. Zaproszenie do projektu lokalnych Seniorów z terenów wiejskich, którzy bardzo rzadko lub wcale nie korzystają z oferty kulturalno-rozrywkowej, spotkało się z bardzo dużym entuzjazmem i zainteresowaniem z ich strony. 

Do 2010 roku organizację koncertu i balu wspierał finansowo Tajemniczy Sponsor, a kiedy oficjalnie zakończył z nami współpracę, nie mieliśmy wątpliwości co do konieczności i potrzeby kontynuowania tego przedsięwzięcia. Od tego czasu organizację koncertów finansuje Gmina Czaplinek, transport uczestników koncertu i balu zapewnia lokalny przedsiębiorca, a w przygotowanie balu angażują się sołectwa przy wsparciu finansowym sponsorów.

W 2018 roku przypada XII Koncert Noworoczny i XII Bal Seniora, który zamierzamy zorganizować 13 stycznia (sobota). Najpierw o godz. 16.00 Koncert Kolęd Tomasza Kamińskiego z zespołem w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku, a bezpośrednio po nim Karnawałowy Bal Seniora w świetlicy wiejskiej w Kluczewie.

 Autor: Katarzyna Getka - sekretarz Gminy Czaplinek