XVI Henrykowskie Dni w Siemczynie

Data wydarzenia: 
29.06.2019 - 30.06.2019
Godzina: 
09:30
Organizator: 
Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie
Miejsce: 
Pałac Siemczyno
plakat siemczyno

Henrykowskie Dni w Siemczynie organizowane są w br. po raz szesnasty. Inspiracją nazwy tego wydarzenia była dawna nazwa wsi Siemczyno - Heinrichsdorf, funkcjonująca do 1945 r., a do 1947 r. Henrykowo (od imienia legendarnego założyciela wsi rycerza zakonu templariuszy Henryka. Początkowo (2004 r.) był to 1-dniowy festyn wiejski, który przeobraził się, m. in. dzięki ogromnej popularności, wydarzenie 3- i 2-dniowe, a w roku 2015 i 2017 został uznany za wydarzenie kulturalne roku Gminy Czaplinek i aktualnie posiada status wydarzenia międzynarodowego.

W programie Dni Henrykowskich zaplanowano:

29 czerwca – sobota – historyczna konferencja naukowa pt. "KOLORYT BAROKU" oraz wiele działań równoległych takich jak, m.in.: aleja artystów i rzemieślników, pokazy mody historycznej, rekonstrukcje historyczne, występy zespołów muzycznych, śpiewaczych i tanecznych, warsztaty ceramiczne, tkackie, malarskie, miasteczko zabaw i rozrywki dla dzieci i młodzieży, koncert finałowy: Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej z gwiazdami wieczoru: Krzesimirem Dębskim (dyrygent), Kamilem Radzimowskim (Duduk ormiański) w repertuarze z kompozycjami Krzesimira Dębskiego oraz Kamila Radzimowskiego i Ewą Budny-Orłowską (taniec);

30 czerwca – niedziela - msza św. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Siemczynie, wspólne pamiątkowe zdjęcie na schodach pałacu, finał V Henrykowskich Regat o Puchar Prezesa HSS na jeziorze Drawsko (Zatoka Henrykowska/Siemczyńska) w klasach: Optymist, do 6,5 m oraz powyżej 6,5 m, występy zespołów, darmowe rejsy katamaranem po Zatoce Henrykowskiej, ognisko, grill i wspólne biesiadowanie na zakończenie XVI Hernykowskich Dni w Siemczynie.

 

 

 

Autor: 
Robert A. Dyduła