Dzień Pracownika Samorządowego - w trosce o nasze otoczenie! | Urząd Miejski w Czaplinku

01
PolAndRock2026
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
LadyPunk
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Dzień Pracownika Samorządowego - w trosce o nasze otoczenie!

29 maja br., z okazji Dnia Pracownika Samorządowego, Burmistrzyni Czaplinka Katarzyna Szlońska-Getka, Zastępca Burmistrza Krzysztof Lisiecki, pracownicy Urzędu Miejskiego w Czaplinku oraz pracownicy jednostek podległych zaangażowali się w akcję sprzątania brzegów jeziora Czaplino.

Celem przedsięwzięcia było nie tylko uczczenie Dnia Pracownika Samorządowego, ale również wspólna troska o czystość i estetykę terenów nad jeziorem. Dzięki zaangażowaniu uczestników udało się zebrać zalegające odpady i uporządkować okolicę.

W ramach akcji posadzono również drzewo owocowe przy ul. Kościuszki.

Finałem przedsięwzięcia było wspólne ognisko, które zgromadziło wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Zarządu Nieruchomościami Miejskimi oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Czaplinku za udział i pomoc w przeprowadzeniu akcji. Akcja była przykładem dobrej współpracy oraz wspólnego zaangażowania na rzecz naszej gminy.

Joanna Kraska, Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska