Klub Seniora "Krystynka" w Czarnem Małem | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Klub Seniora "Krystynka" w Czarnem Małem

Finalizując realizację projektu pn. "Integracja Seniorów miasta i gminy Czaplinek", realizowanego w ramach dotacji otrzymanej z Gminy Czaplinek, 12 sierpnia 2021 r. duża grupa Seniorów wybrała się do sołectwa Czarne Małe.

Jadąc autobusem przez Piekary w sołectwie Łazice, Czarne Małe i Łysinin seniorzy poznali:  Zakład Torfowo-Borowinowy w Piekarach, sołectwo Łysinin oraz Wytwórnię Pasz i Koncentratów firmy Agri Plus sp. z o.o w Poznaniu. Wytwórnia pasz powstała w 2000 r. na bazie dawnego zakładu produkcji makaronu. Teraz zakład służy rolnikom, gdzie sprzedają zboże i kupują pasze. W miejscowości Czarne Małe seniorzy zwiedzili neogotycki kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1870 r. ze strzelistą wieżą na której znajduje się dzwon z 1619 r. Na znajdujących się w kościele organach Pan Janusz Kucharski zagrał kilka pieśni.

Integracyjne spotkanie seniorskie odbyło się w sali wiejskiej z udziałem 65 uczestników, zaproszonym Burmistrzem Czaplinka Marcinem Naruszewiczem oraz sołtysem wsi Krzysztofem Klimczakiem z grupą mieszkańców Czarnego Małego.

W czasie spotkania wystąpiły zespoły śpiewacze "OdNowa" pod kierownictwem Bernarda Bienieckiego i kierownictwem muzycznym Janusza Kucharskiego oraz "La Bazuna" pod kierownictwem Barbary Krupki.  Krystyna Wójtowicz i Elżbieta Żbikowska przeprowadziły grę towarzyską pt. "KARETA", w której udział wzięli mieszkańcy Czarnego Małego oraz Burmistrz Czaplinka. Było dużo śmiechu i zabawy.

Przeprowadzono również konkurs wiedzy o gminie Czaplinek z nagrodami. Dużą wiedza wykazał się mieszkaniec Czarnego Małego, zajmując 2. miejsce.

Zgodnie ze zwyczajem Klubu solenizantom sierpniowym złożono życzenia, zaśpiewano 100 lat i wręczono kwiatki. Wielką niespodzianką spotkania był olbrzymi, smaczny tort ufundowany przez Helenę Brożek z okazji jej okrągłych urodzin. Naszej Helence złożono życzenia, odśpiewano 100 lat i wręczono kwiaty z upominkiem. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.

Na zakończenie podziękowano sołtysowi oraz współorganizatorom za przygotowanie sali na spotkanie, za pyszne ciasta oraz za miłe przyjęcie seniorów.

Autor: Krystyna Wójtowicz - członek Zarządu Klubu Seniora "Krystynka"