Sobotnie zmagania drużyn Klubu Piłki Siatkowej Czaplinek | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Sobotnie zmagania drużyn Klubu Piłki Siatkowej Czaplinek

W sobotnie popołudnie 15 stycznia 2022 r. drużyny Klubu Piłki Siatkowej Czaplinek rozegrały w  hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku pierwsze mecze ligowe w 2022 roku.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły nasze zespoły juniorskie, który zmierzyły się w bratobójczym pojedynku w lidze wojewódzkiej juniorek. Zwycięsko z tej potyczki wyszły zawodniczki KPS Czaplinek I, które nie pozwoliły na zbyt wiele młodszym koleżankom z drugiego zespołu i bez straty seta po blisko godzinie gry wygrały 3:0 (25:7, 25:8, 25:10).

Drużyny juniorska KPS Czaplinek I wystąpiła w tym meczu w składzie: Babiak Katarzyna, Kaczir Aleksandra, Gabryś Aleksandra, Waszajło Maja, Waszajło Roksana (libero), Michaliszyn Lidia, Kuzio Patrycja (kapitan), Kalka Beata. KPS Czaplinek II wystąpił zaś w składzie: Zalewska Zuzanna (kapitan), Kliszczak Sandra, Wojtczak Alicja, Rylik Dominika, Nowacka Dagmara, Smuga Kamila, Górska Nadia (libero), Jakubowicz Hanna.

Po meczu naszych juniorek odbył się mecz III ligi kobiet, w którym KPS Czaplinek mierzył się z zespołem UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Od samego początku spotkania zarysowała się przewaga drużyny kołobrzeskiej, która dzięki dobrej we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła wygrała pewnie dwie pierwsze partie 25:12 oraz 25:15. W trzecim secie trener zespołu z Kołobrzegu desygnował do gry zawodniczki rezerwowe. Następuje poprawa gry naszych seniorek, które zwyciężyły w tej odsłonie meczu 25:17. W czwartej partii ponownie na parkiecie dominuje zespół kołobrzeski, który wygrywa 25:12 i całe spotkanie w stosunku 3:1.

Drużyna seniorek zagrała w tym meczu w następującym składzie: Gabryś Aleksandra, Kłoss Aleksandra, Stróżyk Karolina (kapitan), Kuzio Patrycja, Michaliszyn Lidia, Babiak Justyna, Babiak Katarzyna, Żukowska Marika, Kalka Beata, Waszajło Maja, Rakowska Julia (libero).

Naszym zespołom dziękujemy za podjętą walkę w sobotnich spotkaniach i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. Ponadto składamy serdeczne podziękowania dla Pani Kazimiery Tomczak za opiekę medyczną podczas zawodów sportowych. Zapraszamy do śledzenia profilu naszego klubu na portalu Facebook dostępnego pod adresem https://www.facebook.com/kpsczaplinek, na którym znajdują się m.in. bieżące informacje z życia klubu, zapowiedzi meczowe oraz relacje ze spotkań ligowych.

 

Tekst: Łukasz Smoleński, kierownik KPS Czaplinek