Szkolenie z pierwszej pomocy w Akademii Piłkarskiej Czaplinek i Lecha Czaplinek | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Szkolenie z pierwszej pomocy w Akademii Piłkarskiej Czaplinek i Lecha Czaplinek

Od lipca do końca września 2022 r. realizowaliśmy projekt pn. „Pierwsza pomoc w sporcie”, w ramach programu „Społecznik 2022”. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W warsztatach uczestniczyły dzieci i młodzież z Akademii Piłkarskiej Czaplinek –  100 osób. Do warsztatów zaprosiliśmy również młodzież z LKS "LECH" Czaplinek. W zajęciach uczestniczyło ok. dwudziestu chłopców z zaprzyjaźnionego klubu. Uczestnicy warsztatów zostali poinstruowani jak zachować się i co należy zrobić podczas kontuzji, złamania, zerwania mięśnia itp. Instruktorzy nauczyli dzieci postępowania i reagowania w tych sytuacjach, aby nie pogarszali swojego urazu nieodpowiednim zachowaniem, do czasu, aż przybędzie profesjonalna pomoc medyczna.
Po zakończonych warsztatach uczestnicy dostali dyplomy ukończenia warsztatów z pierwszej pomocy. Każda drużyna otrzymała apteczki (przenośny zestaw pierwszej pomocy).

W ramach realizacji projektu zakupiono apteczki i namiot. Wszystkie zajęcia odbyły się na stadionie miejskim w Czaplinku przy ul. Parkowej.

Dziękujemy ekipie Stowarzyszenia Rescue Team, Jarosławowi Tarnowskiemu za przeprowadzenie warsztatów. Rodzicom za pomoc przy organizacji warsztatów oraz AP Czaplinek i LKS „Lech” Czaplinek za współpracę i pomoc przy realizacji projektu. Grupa nieformalna: Magda i Mateusz Młynarczykowie oraz Jan Łesyk.

Autor: Erwin Biegajło - AP Czaplinek