23.02.2021

„Pojezierze Drawskie piękne i bezpieczne”

Okładka albumu fotograficznego

Trwa projekt wystawy „Pojezierze Drawskie Piękne i bezpieczne”. Pandemia, a w szczególności ograniczenia trochę nam pokrzyżowały plany związane z organizacją wystaw. Mimo to, wierzymy, że będzie to ciekawe wydarzenie.

W drugiej połowie 2020 roku zaprosiliśmy fotografów i fotografików do udziału w projekcie. Na nasz pomysł odpowiedziało 54 fotografów, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Okazało się, że przesłane prace są piękne, a wybór bardzo trudny. Z pośród 270 prac wybraliśmy, naszym zdaniem, najlepsze.

30 najpiękniejszych prac trafiło na wystawę i do albumu. Oprócz tego do albumu trafiło  jeszcze kilka niesamowitych prac.

Obecnie prace są już gotowe i dzięki uprzejmości burmistrza Drawska Pomorskiego, są ukryte w Magazynie Solnym, czekając na możliwość organizacji wernisażu. Gotowe są również albumy, które otrzyma każdy fotograf, którego prace się w nim znalazły.

Wspólnie z wydziałami promocji samorządów, biblioteką w Kaliszu Pomorskim, drawskim Muzeum i Ośrodkiem Kultury w Złocieńcu dwukrotnie planowaliśmy terminy cyklu wystaw. Jednak z uwagi na ciągłe ograniczenia terminy te są przesuwane.

Wystawy mają odbyć się w Drawsku Pomorskim, Kaliszu Pomorskim, Złocieńcu i Siemczynie. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji i chcemy Was zaprosić już teraz do udziału w tych wernisażach. Jednakże o terminach poinformujemy, gdy będą pewne.

W listopadzie wysłaliśmy informację o wyborze zdjęć do fotografów, których zdjęcia zakwalifikowały się do projektu. Dla wszystkich pozostałych mamy również dobrą informację. Na koniec projektu udostępniona zostanie wirtualna wystawa, gdzie będzie można obejrzeć wszystkie prace, które przeszły kwalifikację techniczną.

Autorzy prac, które znalazły się na wystawie lub w albumie:

Katarzyna Stasiak, Magdalena Lenart, Kamila Budzyńska, Maciej Krauze, Paweł Wolański, Radosław Dominowski, Jacek Liszewski, Robert Krawczyk, Bartłomiej Lenart, Henryk Skwirowski, Krzysztof Woźny, Tomasz Bielak, Rafał Kaczor, Marek Szczytkowski, Błażej Antonowicz, Jacek Wróblewski, Bartłomiej Bejnarowicz, Jakub Przybyła, Ewelina Berkowska, Monika Monkiewicz, Anita Balińska, Zbigniew Bociański, Tadeusz Brożek, Robert Stawicki, Wiesław Burkiewicz, Radosław Orski, Piotr Baran, Mirosław Kordos, Milena Hatłas, Izabela Klaudia Nies, Elzbieta Kordek, Beata Białach, Agnieszka Konowaluk-Wrotniak, Agnieszka Chwastek, Anna Krochmal, Krzysztof Hrynkiewicz, Michał Kuca, Magdalena Głuchowska, Marek Liszewski i Jacek Szymonowicz.

Mamy wielką nadzieję, że spotkamy się ze wszystkimi fotografami podczas wernisaży i osobiście wręczymy im albumy.

Autor: Adam Cygan, koordynator projektu