12.05.2021

Jan Dymecki - początek sezonu 2021

Jan Dymecki podczas zawodów w Mironicach

Z powodu licznych ograniczeń nałożonych na organizatorów imprez sportowych, tegoroczny sezon kolarski rozpoczął się z opóźnieniem.

Pierwszy wyścig, w którym uczestniczył czaplinecki zawodnik, pan Jan Dymecki odbył się w Mironicach 2 maja br.

Były to inauguracyjne zawody w ramach Zachodniej Ligi MTB. Trasa nie była zbyt trudna, niemniej warunki atmosferyczne (niska temperatura, deszcz i błoto) sprawiły, że wielu uczestników wycofało się z wyścigu lub zmieniło dystans na krótszy. Pan Jan wystartował na dystansie MEGA (45 km) i dotarł na metę na drugiej pozycji w kategorii M6A. W klasyfikacji OPEN, czaplinecki kolarz zajął 65 miejsce na 232 startujących zawodników.

 

Kolejnym wyścigiem, w ramach Zachodniej Ligi MTB były zawody XC w Gorzowie Wielkopolskim 9 maja br. XC to wyścig okrężny w określonym czasie, z dużymi utrudnieniami. Jedna runda tego wyścigu wynosiła 3300 m z 10 podjazdami i 160 m przewyższenia. Dystans MEGA, w którym wystartował pan Jan Dymecki, składał się z czterech rund.

Niestety, pod koniec trzeciego okrążenia czaplinecki zawodnik zaczął mieć problemy z rowerem. Przedni hamulec blokował się, a tylne koło zarzucało w lewo. Pomimo prób, usterki nie udało się usunąć i pan Jan Dymecki musiał zjechać z trasy, nie ukończywszy wyścigu.

Serdecznie gratulujemy naszemu Mistrzowi wyniku z Mironic i życzymy dużo szczęścia podczas kolejnych startów.

Magdalena Urlich, inspektor ds. informacji turystycznej i marketingu