23.12.2020

Piękne świąteczne Machliny

machliny swiąteczne

Okres świąteczno-noworoczny to czas, kiedy niemal w każdej miejscowości pojawiają się światełka i dekoracje świąteczne. Dekorowane są domy, ulice, witryny sklepów, które wprowadzają  w świąteczny nastrój.  W gminie Czaplinek jest miejscowość, która szczególnie wyróżnia na tle innych miejscowości.  To Machliny, wioska udekorowana kolorowymi światełkami, figurkami i podświetlanymi ozdobami.

Dużą zasługą tak pięknie wyglądającej, w kolorowych światłach i iluminacjach miejscowości są zarówno mieszkańcy, którzy przepięknie ozdobili swoje domy, właściciele obiektów turystycznych jak również sołtys wsi pani Anna Kucharczyk wraz z radą Sołecką.

Miłym akcentem i potwierdzeniem pięknego świątecznego wizerunku Machlin jest list napisany do Burmistrza Czaplinka przez małżeństwo z Polic, w którym przekazane są pochwały za stworzenie tak pięknej wizytówki gminy.

Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz dziękując i doceniając trud i wysiłek włożony w udekorowanie wsi, przekazał sołtysowi Machlin bon pieniężny z przeznaczeniem na kolejne upiększanie miejscowości. 

Zachęcamy do odwiedzenia miejscowości, by poczuć świąteczną atmosferę w blasku Machlin.

Autor: Katarzyna Kibitlewska - inspektor ds. promocji i turystyki