Akcja Szybki PIT | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Akcja Szybki PIT

Coroczne PITanie - Rozpoczynamy akcję Szybki PIT

  • Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników w rozliczeniu rocznej deklaracji PIT.
  • Osoby składające PIT mogą liczyć m.in. na dyżury ekspertów resortu finansów oraz punkty rozliczeń PIT w galeriach handlowych.
  • Roczne PIT-y za 2017 r. można składać do 30 kwietnia 2018 r.

Szybki PIT, organizowany już jedenasty raz, jak zawsze obejmie całą Polskę. Dla podatników przygotowaliśmy wiele ułatwień, które pomogą im złożyć roczny PIT. Będą to, jak co roku, m.in. wydłużone godziny pracy i dyżury telefoniczne naszych ekspertów, a także punkty rozliczeń w galeriach handlowych.

Oto część zaplanowanych działań:

  • 6-7 kwietnia 2018 r. w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce będą czynne punkty rozliczeń PIT. Dzięki nim każdy podatnik w przerwie między zakupami będzie mógł wysłać swój PIT przez Internet.
  • Takie same specjalne stanowiska komputerowe dla osób wysyłających elektronicznie PIT będą działać w urzędach skarbowych przez cały okres rozliczeniowy, czyli do 30 kwietnia br.
  • 12, 19 i 26 kwietnia w Ministerstwie Finansów odbędą się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników dotyczące rozliczenia rocznego.
  • 26 i 27 kwietnia – czyli pod koniec okresu na składanie PIT, kiedy w urzędach panuje wzmożony ruch, wszystkie urzędy skarbowe w Polsce będą pracować dłużej.

Szybki PIT na www

Kampanię będzie wspierać strona www.szybkipit.pl gdzie podatnicy znajdą wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in. instrukcje i broszury informacyjne.

e-Deklaracje

Zeznanie podatkowe można złożyć elektronicznie. Wystarczy wejść na stronę e-Deklaracje.pl. Podatnicy mają do wyboru tradycyjną elektroniczną formę zeznania oraz PFR (wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe) i PIT-WZ (wniosek o wypełnienie zeznania przez urząd skarbowy). Ponad 50 % podatników naszego województwa wybiera tę formę złożenia zeznania. To szybki i bezpieczny sposób na rozliczenie podatków
i uniknięcie błędów.

 

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

tel. (91) 48 03 666

      508 000 987

malgorzata.brzoza@zp.mofnet.gov.pl

komunikacjaias@zp.mofnet.gov.pl

www.zachodniopomorskie.kas.gov.pl