fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Patronaty relacje 2022

• Puchar Polski w Steel Darta

Puchar Polski w Steel Darta

26 lutego 2022 r. Czaplinecka Liga Darta po raz kolejny zorganizowała dwudniowy turniej o Puchar Polski w Steel Darta. Miejscem spotkania była tradycyjnie Zajazd Restauracja Pomorska. W rozgrywkach wzięło udział 17 pań oraz 102 panów. Rozgrywki zakończyły się w późnych godzinach nocnych. W kategorii panów najlepszy okazał się Tytus Kanik z Poznania, który pokonał w finale Adama Zapaśnika z Elbląga. Dużym sukcesem było zajęcie przez  Romana Tomczaka mieszkańca Czaplinka III miejsca wśród renomowanych zawodników. Najlepszą zawodniczką została Joanna Janiec z Koszalina, wygrywając z Justyną Siwek ze Szczecina.

W drugim dniu rozgrywek do tarcz stanęło 12 pań i 62 panów. Tym razem I miejsce wywalczyła Joanna Popiel z Bydgoszczy, pokonując w finałowym starciu Ewelinę Modrzejewską ze Środy Wielkopolskiej. Podczas niedzielnych rozgrywek najlepszy okazał się po raz kolejny Tytus Kanik, pokonał w finale Konrada Pawłowskiego z Leszna.

Tegoroczne zawody zgromadziły wielu zawodników z różnych rejonów Polski.

Nie byłoby tak wspaniałej imprezy, gdyby nie hojność tutejszych sponsorów. Pragniemy podziękować burmistrzowi Czaplinka Marcinowi Naruszewiczowi, Firmie Motherson, Gospodarstwu Pasiecznemu Maja, sklepowi Grene, Firmie Marmet Mariusz Kisiel, oraz DartTown.

Tekst: Agata Tomczak