Bajanka w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czaplinku | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Bajanka w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czaplinku

W środę 23 listopada 2022 r. w naszej bibliotece gościliśmy Bajankę, czyli panią Monikę Skikiewicz, która przeprowadziła z dziećmi wspaniałe warsztaty z ich ulubioną bohaterką - Kicią Kocią, postacią z książek autorstwa Anity Głowińskiej.

Uczestnikami tego długo wyczekiwanego spotkania była prawie czterdziestoosobowa grupa dzieci i opiekunek z Przedszkola Publicznego w Czaplinku. Bajanka to mistrzyni promowania czytelnictwa poprzez zabawę, a nieodłącznymi atrybutami jej pracy są uśmiech, energia i kreatywność. Pani Monika przyjechała do nas z „prawdziwą” Kicią Kocią, by przedszkolaki mogły ją poznać, przytulić i oczywiście zrobić pamiątkowe zdjęcie. Zachwyt wśród dzieci wzbudziła iluzja z magiczną książką, eksperyment chemiczny czy gra na bum bum rurkach. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał imienny dyplom przyjaciela Kici Koci.

Pani Monice - Bajance gorąco dziękujemy za cudowny czas, bo wszyscy, a szczególnie dzieci, doskonale się bawiliśmy, a spotkanie na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Książeczki o Kici Koci czekają na Was w naszej bibliotece. Zapraszamy!

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim.

 

Tekst: Katarzyna Jesionek, mł. bibliotekarz w Gminnej Bibliotece Publicznej