Czaplinek - tutaj jest wszystko, co kocham | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Czaplinek - tutaj jest wszystko, co kocham

Aby uczcić 78. rocznicę zdobycia Czaplinka, nauczyciele świetlicy w Szkole Podstawowej w Czaplinku zorganizowali konkurs na pracę plastyczną pn. „Czaplinek - tutaj jest wszystko, co kocham”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na to, co w naszej miejscowości sprawia, że tak dobrze się tutaj czujemy. Na konkurs wpłynęły bardzo interesujące prace wraz z opisami miejscowości.

Każda z prac jest bardzo wyjątkowa i obrazuje, dlaczego jej twórca jest związany z miejscowością, w której mieszka. Julian z klasy 1c pisze: „Lubię pałac i park w Siemczynie, ponieważ znajduje się w miejscowości, w której mieszkam od urodzenia. To miejsce o każdej porze roku wygląda jak zaczarowane". Aniela z klasy 1a tak pisze o Pławnie: „Tutaj jest mój dom. Wokół są lasy i czyste jeziora. Warto zobaczyć kamienną drogę i głaz „Tempelburg". Jest tutaj schronisko dla zwierząt, z którego można adoptować psa lub kota". Oliwia z klasy 3b stworzyła obszerny przewodnik po najciekawszych atrakcjach okolic Czaplinka, czym udowodniła, że w całej naszej gminie znalazła coś interesującego! Ponieważ każda z prac konkursowych zasługuje na szczególną uwagę, jurorzy postanowili nagrodzić każdego uczestnika konkursu, a nagrodę główną przyznano Anieli z klasy 1a. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, jesteście cudownymi mieszkańcami. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, aby o Czaplinku i jego okolicy zawsze mogli powiedzieć- tutaj jest wszystko, co kocham!

Tekst: Izabela Sobieszczuk, Szkoła Podstawowa w Czaplinku