Relacja z Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Relacja z Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego

Zawody sportowe terenowe motocykli i quadów o charakterze Enduro w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego, które odbyły się  w dniach 22-23 października 2016 r. to przedsięwzięcie mające na celu pobudzenie najefektywniejszej aktywności sportowej młodzieży.

Organizatorami tego wydarzenia byli Klub Motorowy Szczecin oraz  ZO PZM Szczecin, a impreza odbywała się pod Patronatem Burmistrza Czaplinka.

Intencją organizatorów było pokazanie młodzieży, że można ten sport uprawiać bezpiecznie na zorganizowanych zawodach, przez co odciągnięci zostaną od „dzikich jazd” w lasach, parkach i terenach zielonych, chronionych jako obszary cenne przyrodnicze. Przedmiotowe zawody są imprezami cyklicznymi, które od wielu lat promują ten region kraju jako przyjazny sportom motorowym i cieszą się ogromnym zainteresowaniem zawodników z całej Polski.

Impreza wystartowała z OSiR Stare Kaleńsko w sobotę 22 października o godz. 11:00. Zakończenie mistrzostw i uroczyste wręczenie szarf oraz pucharów odbyło się o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej OSiR Stare Kaleńsko.

W zawodach wzięło udział 32 zawodników reprezentujących kluby motorowe z całej Polski.