Senior | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Senior

 • RELACJA Z OTWARCIA KLUBU SENIOR+ W CZAPLINKU

  RELACJA Z OTWARCIA KLUBU SENIOR+ W CZAPLINKU

  Dnia 12 stycznia 2018 r. o godz. 1100 przy ulicy Moniuszki 26 w Czaplinku nastąpiłodługooczekiwane uroczyste otwarcie KLUBU SENIOR+. Nowa placówka jest odpowiedzią naszej gminy na rosnące potrzeby osób starszych. Głównym celem było stworzenie seniorom miejsca i warunków do spotkań, w trakcie których będą mogli spędzać ciekawie czas, zaspokoić potrzeby psychofizyczne i edukacyjne. Kładziony będzie nacisk na zdrowy styl życia. Podejmowane będą również działania edukacyjne, mające na celu wzrost umiejętności w zakresie wartościowego spędzania czasu wolnego oraz mobilizowania seniorów do aktywności poza miejscem zamieszkania.

 • Fotorelacja z otwarcia

  Fotorelacja z otwarcia

  Fotorelacja z otwarcia

 • Warsztaty tańca współczesnego

  Warsztaty tańca współczesnego

  Zapraszamy do udziału w warsztatach tanecznych dla seniorów!!!

 • Prywatka u Babci i Dziadka w Klubie „Senior+”

  Prywatka u Babci i Dziadka w Klubie „Senior+”

  Prywatka jak za dawnych lat, przy gramofonie i starych, winylowych płytach to była pierwsza impreza zorganizowana dla członków Klubu „Senior+” w Czaplinku. Prywatka odbyła się 18 stycznia br. z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Można było przynieść ze sobą własne płyty, lub też posłuchać tych, które przynieśli inni. Przy muzyce z lat młodzieńczych naszych obecnych seniorów, troszkę trzeszczącej, ale jakże urokliwej, wspominano swoje własne prywatki – organizowane w prywatnych mieszkaniach, przy kolorowych, migających żarówkach, własnoręcznie montowanych, taniec i rozmowy, miłosne spotkania i tak dalej, i tak dalej…. Styczniowa prywatka w Klubie taki właśnie miała charakter i atmosferę. Prawie dwudziestoosobowa grupa „młodzieży” seniorskiej po raz pierwszy mogła spędzić takie popołudnie w nowej placówce i w większym gronie, poznać się i zaprzyjaźnić, powspominać i potańczyć.

 • Spotkanie z wielokrotnym Mistrzem Europy w wędkarstwie morskim

  Spotkanie z wielokrotnym Mistrzem Europy w wędkarstwie morskim

  Zapraszamy na spotkanie z wielokrotnym Mistrzem Europy w wędkarstwie morskim - nie tylko członków Klubu, ale także wszystkich innych, którzy byliby zainteresowani m.in. opowieściami z wypraw wędkarskich po Skandynawii.

  Wstęp wolny!

  21 lutego br. o godz. 16:30 w Klubie Senior+, ul. Moniuszki 26.

 • Pokaz makijażu dziennego plakat

  Pokaz makijażu dziennego

  Zapraszamy "senioritki" do Klubu w Walentynki 14 lutego od godz. 10:30 - pokaz oraz porady nt. makijażu dla seniorki.

 • Zabawa w "Randkę w ciemno"

  Zabawa w "Randkę w ciemno"

  Natomiast 13 lutego (wtorek), od godz. 10:30 zapraszamy do wspólnej zabawy w "Randkę w ciemno" - jedna wspólna nagroda dla wszystkich uczestników "Randki", sponsorem nagrody jest Jan Trocki Cafe Bar w Czaplinku, następnie film fabularny o miłości, a o godz. 14:00 rozgrywki brydżowe.

 • Walentynkowe spotkania w Klubie „Senior+”

  Walentynkowe spotkania w Klubie „Senior+”

  Udała nam się wtorkowa "Randka w ciemno" z „przymrużeniem oka”- 4 panie i 4 panów przysporzyło wiele uśmiechów na twarzach licznej publiczności, a przy tym ich humor, dowcip i przede wszystkim wielki dystans do siebie udzielił się wszystkim. Całe działanie miało na celu lepsze poznanie się członków klubu oraz dobrą zabawę. Cel został osiągnięty. Dodatkowo wspólny wspaniały obiad sponsorowany przez pana Jana Trockiego - właściciela „Cafe Bar” w Czaplinku uświetnił imprezę. Podczas posiłku kontynuowano rozmowy o życiu i wspominano swoje pierwsze, młodzieńcze randki. Zwycięskie pary otrzymały drobne walentynkowe upominki.