Senior | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Senior

 • Klubowicze z komendantem straży miejskiej

  Służby mundurowe w Klubie Senior+

  Koniec kwietnia i początek maja upłynął w klubie pod hasłem „Bezpieczny senior”.  Jako pierwszy klub odwiedził Komendant Straży Miejskiej w Czaplinku Krzysztof Leśniowski. Opowiedział klubowiczom na czym polega praca strażnika miejskiego, jakie ma zadania i obowiązki. Klubowicze mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz zapoznać się z umundurowaniem strażnika.
  Kolejnym gościem była mł. asp. Karolina Żych Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Drawsku Pomorskim. Tematem spotkania było uświadomienie seniorów na jakie zagrożenia są narażeni. Oszustwa na policjanta, przy bankomacie, przemoc domowa czy oszustwa na wnuczka to najczęściej zgłaszane przestępstwa w ostatnim czasie. Spotkanie miało na celu zwrócić uwagę seniorów na pogłębiający się problem oraz jakie środki ostrożności zachować aby nie dać się oszukać.

 • Spotkanie. z ks. Kazimierzem

  Przedświąteczne spotkanie. z ks. Kazimierzem

  W klubie odbyło się przedświąteczne spotkanie. Ks. Kazimierz poświęcił przygotowane przez seniorów potrawy. Na stole gościły piękne drożdżowe koszyczki przygotowane przez nasze seniorki, potrawy z jajek oraz tradycyjny żurek. Po wspólnym poczęstunku i życzeniach był czas na rozmowy oraz wspólne śpiewanie.
  Klub Senior+ pragnie życzyć wszystkim spokojnych oraz radosnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją oraz miłością. Serdecznych spotkań w gronie rodzinnym oraz wśród przyjaciół. Wesołego Alleluja!!!

 • Cykliczne spotkania

  Powrót do cyklicznych spotkań

  Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 wracamy do naszych cyklicznych spotkań z zaprzyjaźnionym Niepublicznym Przedszkolem Sióstr Salezjanek. Klub odwiedziły trzy grupy wiekowe przedszkolaków. Każdego dnia seniorzy wspólnie z przedszkolakami dekorowali wielkanocne jajeczka.
  Kreatywność młodego pokolenia oraz doświadczenie seniorów to idealne połączenie podczas wspólnych zajęć plastycznych.

 • Przedświateczny czas w Klubie Senior+

  Przedświateczny czas w Klubie Senior+

  Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych klubowicze samodzielnie stworzyli  piękne, kolorowe palmy na Niedzielę Palmową.

  Okres przedświąteczny to czas przygotowań. Wielkanoc to piękne kolorowe palmy, posiana rzeżucha oraz kolorowe jajka a jak jajka to i koszyczek musi być. Seniorzy podczas warsztatów wikliniarskich pt." Od patyczka do koszyczka", prowadzonych przez pana Andrzeja Dąbrowskiego, poznali technikę plecenia koszyczków. Każdy z uczestników opuścił zajęcia z własnoręcznie zrobionym koszyczkiem. Radość i satysfakcja ogromna.

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet

  8 marca był przepełniony pozytywną energią, śpiewem, radością, tańcem a to wszystko za sprawą zespołu La Bazuna który swoimi występami umilił seniorom Dzień Kobiet. Z wizytą przybył również ks. Kazimierz z tradycyjnym już lizakiem a panowie pamiętali o swoich paniach wręczając każdej z nich kwiatka.

 • Zajęcia plastyczne w Klubie

  Zajęcia plastyczne w Klubie Senior+

  W każdy poniedziałek odbywają się w klubie zajęcia plastyczne prowadzone przez p. Monikę Kruk-Kobeluk. Podczas zajęć seniorzy rozwijają swoje zdolności plastyczne, manualne oraz rozwijają i pobudzają swoją wyobraźnię tworząc różnorodne dekoracje czy szyjąc na maszynie. Seniorzy szyją ekologiczne torby-wrzutki  ze starych, niepotrzebnych materiałów, rezygnując w ten sposób z plastikowych reklamówek dbając jednocześnie o naszą planetę.

 • Serca

  Walentynki w Klubie Senior +

  14 lutego w klubie gościł Teatr Czapla pod kierownictwem p. Macieja Słomki. Seniorzy mieli okazję obejrzeć dwa spektakle pt. Serce i rozum” oraz „Babcia”. Gra aktorska teatralnych seniorów to nie tylko ogromne poczucie humoru, zaangażowanie ale także dystans oraz profesjonalizm. Z tej okazji klubowicze wykonali duże ciasteczkowe serca, wręczając je w podziękowaniu za wspaniały występ.

 • Zdjęcie razem

  Gość w Klubie

  24 sierpnia Klub Senior + gościł doktora  Jerzego Hardie-Douglasa. Doktor przedstawił klubowiczom obszerny wykład na temat raka skóry, jakie są jego rodzaje, sposoby leczenia oraz główne zasady profilaktyki. Był również czas na indywidualne konsultacje.