Senior | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Senior

 • Jagodowe szaleństwo

  Jagodowe szaleństwo

  Jagodowe szaleństwo - korzystając z dobrodziejstw natury seniorzy podczas zajęć kulinarnych wyczarowali pyszne pierogi z jagodami a na deser gofry również w jagodowym wydaniu.

 • ZOO Canpol w Człuchowie

  Nic tak nie łączy jak wspólne wycieczki.

  Seniorzy świetnie się bawili podczas zwiedzania ZOO Canpol w Człuchowie.

 • Plakat

  Program Wieloletni "Senior +"

  Bieżąca działalność Klubu Senior+ w Czaplinku jest finansowana ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, Edycja 2022 Moduł II ”Zapewnienie funkcjonowania placówek Senior+”  oraz środków własnych Gminy Czaplinek.
  W roku 2022 całkowity koszt zadania publicznego: wynosi 77 760,08 zł.
  Kwota 34 992 zł pochodzi ze środków budżetu państwa, pozostałe środki tj. 42 768,08 zł stanowią wkład własny Gminy Czaplinek.


  Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+” na lata 2021-2025 Edycja 2022 Moduł II – Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+  
  oraz środków Gminy Czaplinek

   

 • Klubowicze z komendantem straży miejskiej

  Służby mundurowe w Klubie Senior+

  Koniec kwietnia i początek maja upłynął w klubie pod hasłem „Bezpieczny senior”.  Jako pierwszy klub odwiedził Komendant Straży Miejskiej w Czaplinku Krzysztof Leśniowski. Opowiedział klubowiczom na czym polega praca strażnika miejskiego, jakie ma zadania i obowiązki. Klubowicze mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz zapoznać się z umundurowaniem strażnika.
  Kolejnym gościem była mł. asp. Karolina Żych Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Drawsku Pomorskim. Tematem spotkania było uświadomienie seniorów na jakie zagrożenia są narażeni. Oszustwa na policjanta, przy bankomacie, przemoc domowa czy oszustwa na wnuczka to najczęściej zgłaszane przestępstwa w ostatnim czasie. Spotkanie miało na celu zwrócić uwagę seniorów na pogłębiający się problem oraz jakie środki ostrożności zachować aby nie dać się oszukać.

 • Spotkanie. z ks. Kazimierzem

  Przedświąteczne spotkanie. z ks. Kazimierzem

  W klubie odbyło się przedświąteczne spotkanie. Ks. Kazimierz poświęcił przygotowane przez seniorów potrawy. Na stole gościły piękne drożdżowe koszyczki przygotowane przez nasze seniorki, potrawy z jajek oraz tradycyjny żurek. Po wspólnym poczęstunku i życzeniach był czas na rozmowy oraz wspólne śpiewanie.
  Klub Senior+ pragnie życzyć wszystkim spokojnych oraz radosnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją oraz miłością. Serdecznych spotkań w gronie rodzinnym oraz wśród przyjaciół. Wesołego Alleluja!!!

 • Cykliczne spotkania

  Powrót do cyklicznych spotkań

  Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 wracamy do naszych cyklicznych spotkań z zaprzyjaźnionym Niepublicznym Przedszkolem Sióstr Salezjanek. Klub odwiedziły trzy grupy wiekowe przedszkolaków. Każdego dnia seniorzy wspólnie z przedszkolakami dekorowali wielkanocne jajeczka.
  Kreatywność młodego pokolenia oraz doświadczenie seniorów to idealne połączenie podczas wspólnych zajęć plastycznych.

 • Przedświateczny czas w Klubie Senior+

  Przedświateczny czas w Klubie Senior+

  Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych klubowicze samodzielnie stworzyli  piękne, kolorowe palmy na Niedzielę Palmową.

  Okres przedświąteczny to czas przygotowań. Wielkanoc to piękne kolorowe palmy, posiana rzeżucha oraz kolorowe jajka a jak jajka to i koszyczek musi być. Seniorzy podczas warsztatów wikliniarskich pt." Od patyczka do koszyczka", prowadzonych przez pana Andrzeja Dąbrowskiego, poznali technikę plecenia koszyczków. Każdy z uczestników opuścił zajęcia z własnoręcznie zrobionym koszyczkiem. Radość i satysfakcja ogromna.

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet

  8 marca był przepełniony pozytywną energią, śpiewem, radością, tańcem a to wszystko za sprawą zespołu La Bazuna który swoimi występami umilił seniorom Dzień Kobiet. Z wizytą przybył również ks. Kazimierz z tradycyjnym już lizakiem a panowie pamiętali o swoich paniach wręczając każdej z nich kwiatka.