Senior | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Senior

 • W przedszkolach

  W przedszkolach

  Tradycją naszego Klubu stała się współpraca z lokalnymi przedszkolami.  Tym razem  seniorzy Klubu Senior+ w Czaplinku wybrali się do Niepublicznego Przedszkola „Edukacja”. Celem wizyty było uczestnictwo najmłodszych w czytaniu literatury przez seniorów. Bajki, wiersze i opowiadania to znakomita zabawa, podczas której dziecko poznaje, utrwala swoją wiedzę o świecie, rozwija wyobraźnię i kreatywność. W podziękowaniu za zaproszenie seniorzy przekazali dzieciom słodkości. Dziękujemy za zaproszenie i liczymy na więcej takich spotkań.

 • Aktywni Seniorzy

  Aktywni Seniorzy

  Grupa  150 seniorów z terenu Gminy Czaplinek,  w tym również członków Klubu Senior+ w Czaplinku uczestniczą w projekcie „Aktywni Seniorzy” realizowanym przez Stowarzyszenie Lider Wałecki, dofinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025, Edycja 2022.

   Głównym celem projektu "Aktywni Seniorzy” jest zwiększenie uczestnictwa osób starszych  we wszystkich dziedzinach życia społecznego, ich aktywizacja i integracja oraz zwiększenie ich udziału w aktywnych formach spędzania czasu wolnego.

  Seniorzy uczestniczący w zajęciach  poszerzą swoją wiedzę i umiejętności w zakresie zdrowego żywienia, rozwiną swoje zainteresowania w ramach warsztatów kulinarnych, rękodzielniczo-manualnych takich jak: decoupage, wikliniarskich, plecionkarskich, teatralnych, wokalno-tanecznych, oraz poprawiają swoją aktywność fizyczną poprzez udział w zajęciach sportowo- ruchowe.

  Udział seniorów w powyższych działaniach ma umacniać i nawiązywać bliskie kontakty towarzyskie,  działania ukierunkowane na wolontariat senioralny oraz na wzmocnienie ich kondycji psychicznej mają za zadanie przede wszystkim przeciwdziałać samotności, na którą szczególnie narażone są osoby starsze.

  Aktywni seniorzy

   

 • Dzień Ziemniaka

  Dzień Ziemniaka

  W piątek 30 września odbył się w Klubie Senior+ w Czaplinku "Dzień Ziemniaka". Była wspólna zabawa, konkursy i oczywiście degustacja pieczonych ziemniaków oraz innych przysmaków.  Tych kilka godzin  minęło bardzo szybko, bo dużo się działo. Takie spotkania są nam wszystkim bardzo potrzebne. Integrują społeczność naszych Seniorów, ładują akumulatory, dają siły na kolejnych kilka tygodni.

 • Wykład radcy prawego Adriana Skrzypka

  Wykład radcy prawego Adriana Skrzypka

  Dnia 16 września br. został przeprowadzony wykład przez radcę prawego pana Adriana Skrzypka współpracującego z Fundacją Togatus Pro Bono ul. Warmińska 7/5 z Olsztyna.  Seniorzy zapoznali się   z zagadnieniami prawnymi   o tematyce  darowizn i spadków.

 • Seniorzy w Krakowie

  Na wycieczkę do Krakowa

  Minęły fale upałów, pogoda sprzyjała, by udać się na długo oczekiwaną, kilkudniową wycieczkę. Tym razem  na początku września uczestnicy Klubu udali się do Krakowa.   Kraków to  najczęściej odwiedzane miasto  w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza niepowtarzalnemu klimatowi oraz doskonale zachowanym zabytkom. Oprócz najważniejszych historycznych miejsc, takich jak Zamek Królewski czy Wawel, w dawnej stolicy Polski uczestnicy wycieczki  odnaleźli wiele urokliwych zakątków.

  Seniorom została przedstawiona bogata oferta. W programie wycieczki było zwiedzanie:  Smok Wawelski, Wzgórza Wawelskiego (Wawel Odzyskany i Zaginiony, Dziedziniec, Katedra z Dzwonem Zygmunta i Grobami Królewskimi),  Zamek Królewski (Prywatne Apartamenty Królewskie, Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Ogrody Królewskie), Spacer Drogą Królewską – ulicą Grodzką, Kanoniczną, (Bazylika Mariacka, Muzeum Podziemia, Sukiennice-Galeria), Muzeum Książąt Czartoryskich.

  Wypoczynek umiliły nam wycieczki do Wieliczki i Łagiewnik. Wyczerpujące dni kończono wspólnym obiadem.

 • Spotkanie w Ustroniu Morskim

  W Ustroniu Morskim

  W tym roku 18 sierpnia uczestnicy Klubu Senior+ w Czaplinku w znakomitych humorach wyruszyli w kierunku Ustronia Morskiego, gdzie przez cały dzień korzystali z ładnej pogody. Nadmorskie klimaty bogate w  dobroczynny jod co roku przyciągają naszych seniorów nad Morze Bałtyckie, gdzie mogą zregenerować siły oraz wspólnie miło spędzić czas. Były wspólne spacery, obiad i pyszna kawa.

 • Spotkanie w Bornem Sulinowie

  Klub Seniora+ w Bornem Sulinowie

  Spotkania z Klubem Senior+ w Bornem Sulinowie już na stałe wpisały się w coroczne harmonogramy. Tak było 11 sierpnia. Seniorzy zaprzyjaźnionych klubów spotkali się na integracyjnym grillu. Członkowie Klubu Senior+ w Czaplinku aktywnie wzięli udział w przygotowaniach do spotkania.

  Wesołe nastroje uczestników, mile spędzone chwile przy grillu spowodowały, że seniorzy wyrazili chęć udziału w kolejnych tego typu spotkaniach. Zatem główna idea spotkania integracyjnego została spełniona.

  Dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę.

 • Jagodowe szaleństwo

  Jagodowe szaleństwo

  Jagodowe szaleństwo - korzystając z dobrodziejstw natury seniorzy podczas zajęć kulinarnych wyczarowali pyszne pierogi z jagodami a na deser gofry również w jagodowym wydaniu.