Straż Miejska | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Straż Miejska

 • Po dymie poznasz, czym sąsiad pali. Mały poradnik przyszłego ekologa.

  Po dymie poznasz, czym sąsiad pali. Mały poradnik przyszłego ekologa.

  W związku z dużą ilością zgłoszeń do Straży Miejskiej w Czaplinku z prośbą o interwencje w sprawie dymów z kominów poniżej zamieszczamy kilka wskazań czym można palić w piecach, a co jest zabronione oraz praktyczne wskazówki jak odróżnić, co jest spalane po kolorze dymów.

 • Znaleziono psa.

  Znaleziono psa.

  W dniu 01.04. 2019 r. na drodze DK20 w okolicach miejscowości Siemczyno znaleziono psa. Jeżeli rozpoznajesz " swoja zgubę" skontaktuj się ze Strażą Miejską w Czaplinku ul. Rynek 6, pokój 3a lub telefonicznie nr. 94 37 26 213.

 • Wizyta Straży Miejskiej w Przedszkolu przy ul. Parkowej.

  Wizyta Straży Miejskiej w Przedszkolu przy ul. Parkowej.

  27 marca placówkę przy ulicy Parkowej 2 odwiedził komendant Straży Miejskiej z Czaplinka, pan Krzysztof Leśniowski. Strażnik z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy. Pokazał dzieciom również wiele ciekawych atrybutów pracy Strażnika Miejskiego. Przedszkolaki i uczniowie mięli okazję zobaczyć i dotknąć jak wygląda mundur, lizak, kajdanki czy pałka. Jednak głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Dzieci w nagrodę dostały od naszego gościa możliwość obejrzenia pracy drona, a także zwiedzenia auta pana Strażnika. Dziękujemy za tak owocne spotkanie!!!

 • Zmiana organizacji ruchu na rynku!

  Zmiana organizacji ruchu na rynku!

  W związku z organizowanym w dniu 13 kwietnia 2019 r. (sobota), JARMARKIEM WIELKANOCNYM, Straż Miejska prosi kierowców o nieparkowanie samochodów  w tym dniu w godzinach od 800  -18 00 na RYNKU MIEJSKIM w Czaplinku (ulice od strony Urzędu Miejskiego oraz Żabki).

  Gmina nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe podczas imprezy.

 • Zaginął piesek.

  Zaginął piesek.

  Właściciele proszą o pomoc.

  Wczoraj wieczorem zaginął piesek. Jeżeli widzieliście zgubę proszę o informację. Numer telefonu właścicieli to 510 322 435 lub do Komendanta Straży Miejskiej w Czaplinku (tel. 665 777 709). Dziękujemy.

 • Uwaga !

  Uwaga !

  Komendant Straży Miejskiej w Czaplinku prosi o wszelkie informacje dotyczące sprawcy lub sprawców  zanieczyszczenia lasu znajdującego się na terenie gminy Czaplinek w okolicy miejscowości Machliny.

  SM w Czaplinku: 9437 26 213, lub e-mail: strazmiejska@czaplinek.pl

  Komendant SM: 665 777 709, , lub e-mail: ksm@czaplinek.pl

 • Analiza i ocena stanu bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w 2018 r.

  Analiza i ocena stanu bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w 2018 r.

  Poniżej  w linku przedstawiam Państwu prezentację dotyczącą  analizy i stanu bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w gminie Czaplinek  w 2018 roku utworzonej przez Komendanta Straży Miejskiej w Czaplinku.

  http://www.czaplinek.pl/content/analiza-i-ocena-stanu-bezpiecze%C5%84stwa-oraz-porz%C4%85dku-publicznego-w-2018-r

 • Uwaga Komitety Wyborcze!

  Uwaga Komitety Wyborcze!

  Przypominamy, że wieszanie banerów oraz  plakatów wyborczych na terenie gminy Czaplinek  jest dozwolone wyłącznie  w miejscach do tego przeznaczonych. Miejsca te są wskazane w  ZARZĄDZENIU nr 33/2019 Burmistrza Czaplinka z dnia 12 marca 2019 r.

  Wieszanie plakatów i banerów w innych miejscach niż wyznaczone wymaga zgody właściciela.

  Tym samym przypominamy o nakazie usunięcia tychże plakatów  w przeciągu 30 dni od daty zakończenia wyborów.