Blokowisko | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Blokowisko

18 maja 2018 r. na Osiedlu Wieszczów w Czaplinku odbył się happening pn. BLOKOWISKO, który był kontynuacją odbywającego się co roku happeningu pod hasłem #stop #przemocy #stop #uzależnieniom.

Wydarzenie to jest wyrazem sprzeciwu młodych ludzi przeciw przemocy/ uzależnieniom  oraz promocją alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

W ramach tego wydarzenia w Czaplinku miał miejsce koncert PEJA SLUMS ATTACK.

W BLOKOWISKU wzięło udział ponad 700 osób, była to głównie młodzież z terenu i Gminy Czaplinek. Miejsce oraz zaplanowane działania profilaktyczne połączone z koncertem i aktywnymi formami spędzania czasu wolnego przyciągnęło wiele osób. Rzadko się zdarza by gwiazda takiego formatu zjawiła się w Czaplinku, dlatego też tak wiele osób przybyło na nasze wydarzenie PEJA znany na scenie HIP HOP od wielu lat oraz tegoroczny uczestnik AGENTA TVN wsparł swoją osobą nasze działania.

Oprócz koncertu odbyły się zawody Streetball (zawody uliczne w kosza), w których udział 13 drużyn. Odbył się również konkurs na Logo Blokowiska do którego przystąpiło 44 osób. Udało nam się wdrożyć w ramach działań wiele profilaktycznych aspektów, co było głównym celem BLOKOWISKA- stoisko profilaktyczne cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a praca wolontariuszy i streetworkerów w postaci pracowników MOW przyczyniła się do wzbogacenia wiedzy młodych ludzi z zakresu uzależnieniem, miejsc w których można otrzymać pomoc oraz jak działać przeciwko przemocy.

Paulina Stępień – wychowawca MOW CZAPLINEK