Ewa Tamulewicz | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Ewa Tamulewicz

Z wykształcenia technik organizator reklamy (ukończyła Studium Zawodowe w Katowicach) oraz instruktor kulturalno-wychowawczy o specjalności rękodzieło artystyczne (Policealne Studium Oświaty Dorosłych w Warszawie).

Od 1980 r. pracownik Czaplineckiego Ośrodka Kultury jako plastyk, a następnie także jako instruktor ds. teatru. Od 1993 r. twórca i reżyser Czaplineckiego Teatru Cienia „Bajera” (jedynego w woj. zachodniopomorskim) i „teatru czarnego”. Obie techniki teatralne są ściśle związane z plastyką.

Od 2006 r. pracuje z grupą seniorów, która tworzy Teatr "Yes" w CzOK.

Hobby to miłość do uroczych zakątków Czaplinka i jego historii. W wielu swoich pracach (akwarela, olej, rysunek) uwiecznia urokliwe, zabytkowe miejsca architektoniczne Gminy Czaplinek. Od 1990 roku redaktor techniczny lokalnej samorządowej gazety „Grajdoł”, pomysłodawca i wykonawca winiety tej gazety. Od 1990 r. jest także wykonawcą od strony plastycznej kronik Miasta i Gminy Czaplinek. W dziale rękodzieła artystycznego tworzy pod zamówienie tkaninę artystyczną (tkane ręcznie na ramie) różnymi technikami tkackimi. Swoje prace artystyczne wykonuje wyłącznie pod zamówienia.

Tel. 609 556 868, e-mail ewatamulewicz@o2.pl.