Magiczny wieczór kolęd i pastorałek w Kluczewie | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Magiczny wieczór kolęd i pastorałek w Kluczewie

14 stycznia 2022 r. w Kluczewie odbył się charytatywny koncert pn.: „Magiczny wieczór kolęd i pastorałek” przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kluczewa. Członkinie KGW postanowiły wesprzeć mieszkańca Czaplinka Kubę Łuczyszyna, który od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością, organizując zbiórkę pieniędzy dla chłopca.

Do Kluczewa, na zaproszenie organizatorów, przybyli następujący goście: burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz, który objął to wydarzenie Honorowym Patronatem, przewodnicząca Rady Powiatu – Urszula Ptak, sekretarz Powiatu – Katarzyna Szlońska-Getka, sekretarz Gminy Czaplinek – Marcelina Mastalisz, komendant Komisariatu Policji w Czaplinku Dariusz Danis, komendant Straży Miejskiej w Czaplinku – Krzysztof Leśniowski, radna Rady Powiatu Drawskiego – Genowefa Polak, przedstawicielki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ze Złocieńca – Beata Mitłosz i Anna Mazur, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej – Mariusz Getka, proboszcz Kluczewa ksiądz Piotr Kaczmarek oraz darczyńcy, zaproszeni goście i mieszkańcy Kluczewa.

Po przywitaniu przybyłych gości rozpoczęło się śpiewanie pastorałek przez najmłodszych, a następnie starsi artyści zaśpiewali kolędy i pastorałki. Były również recytowane wiersze o tematyce świątecznej przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kluczewa. Miłym akcentem tego wieczoru był występ sióstr Julii i Natalii, dziewczynek chorych na mukowiscydozę, dla których w minionych latach odbywały się zbiórki charytatywne również organizowane przez mieszkanki Kluczewa.

Dużym wsparciem podczas kolędowania była oprawa muzyczna zapewniona przez Daniela Stasiaka.

Podczas piątkowego kolędowania sprzedawane były samodzielnie wykonane przez panie z KGW piernikowe serca, a dekorowane przez Monikę Stasiak. Odbyła się również licytacja obrazów malowanych przez lokalnego artystę Krzysztofa Resztę, a także licytowano chatki z piernika zrobione przez Monikę Stasiak.

Wieczór był niezwykle magiczny, ponownie wprowadził w atmosferę minionych świąt, ale przede wszystkim był zorganizowany w celu wsparcia i z myślą o Kubie. Magicznego charakteru dodawała pięknie ustrojona przez członkinie KGW sala.

„Magiczny wieczór kolęd i pastorałek” przyniósł oczekiwane rezultaty, uzbierano kwotę w wysokości 7 560,50 zł, która w całości przekazana została na rehabilitację Kuby.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, chcąc wyrazić swoją wdzięczność wręczyły duże serca osobom, które od początku wspierają i angażują się w organizowane festyny, koncerty i zbiórki charytatywne.

Na zakończenie organizatorki zaśpiewały piękną pastorałkę pt.: „Od serca do ucha”, następnie zaproszeni goście degustowali potrawy wigilijne.

Tekst: Katarzyna Kibitlewska – kierownik Referatu Planowania, Rozwoju Gospodarczego, Turystyki i Promocji