Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w Czaplinku | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w Czaplinku

W sobotę 9 października 2021 r. w hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku odbył się wyjątkowy koncert. Na scenie pojawił się bowiem Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Swoją działalnością zespół od ponad kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo polskiej kultury i jej historię.

W programie koncertu znalazły się m.in. pieśni legionowe, pieśni z okresu powstania warszawskiego, a także pieśni współczesne. Polskie tańce narodowe wykonał balet, który zachwycał pięknym tańcem i strojami.

Przed koncertem kilka słów na temat historii Pomorza Zachodniego przekazali goście honorowi: Wicewojewoda Zachodniopomorski Tomasz Wójcik, Przewodnicząca  Rady Powiatu Drawskiego Urszula Ptak oraz Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz.

Ponieważ koncert był przepiękna podróżą muzyczną pełną wzruszeń, publiczność podziękowała artystom za występ owacjami na stojąco.

Zespół Czaplineckiego Ośrodka Kultury dziękuje kierownictwu oraz artystom z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego za możliwość współpracy i organizacji tak wyjątkowego koncertu w Czaplinku. Pełni nadziei czekamy na kolejne spotkanie.

Źródło: Czaplinecki Ośrodek Kultury