TURNIEJ PUCHARU POLSKI POD W STEEL DARTA W CZAPLINKU | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

TURNIEJ PUCHARU POLSKI POD W STEEL DARTA W CZAPLINKU

17 i 18 lutego 2018 r. w Czaplinku odbyła się impreza sportowa - Liga Steel Darta w randze Turnieju Serii Pucharu Polski POD. Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Czaplinka. Ponad 90-ciu zawodników z Polski rywalizowało o Puchar Burmistrza Czaplinka Adama Kośmidra. Puchary dla zwycięzców wręczył zastępca burmistrza Zbigniew Dudor.

Dart jest profesjonalnym sportem, jak również tradycyjną lokalową rozrywką dla każdego i w każdym wieku, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, bardzo popularną w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, krajach skandynawskich, Stanach Zjednoczonych. W Polsce popularność wzrosła na tyle, że obecnie nie jest już kojarzony wyłącznie z grą w pubie przy piwie. Coraz więcej osób przechodzi na profesjonalizm bądź bierze udział w amatorskich turniejach. W co trzeba zaopatrzyć się, by rozpocząć przygodą z tą grą? Przede wszystkim rzutki.

Turnieje w steel darta rozgrywane są w ramach Polskiej Organizacji Darta - w miastach w całej Polsce odbywają się rozmaite turnieje w randze ogólnopolskiej, a ich wyniki umieszczane są w rankingach POD.   

Wyniki turnieju na stronie Steel Dart Koszalin.

Autor: Janina Gąszcz – Referat Sportu i Rekreacji

Galeria zdjęć - Zbigniew Todorowski – fotostudioespresso Czaplinek