"Leśna Kuracja" - opowiesć z lasów czaplineckich napisana przez mieszkankę Czaplinka - Magdalenę Rysę | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

"Leśna Kuracja" - opowiesć z lasów czaplineckich napisana przez mieszkankę Czaplinka - Magdalenę Rysę

„Leśna Kuracja” to książka napisana przez mieszkankę Czaplinka panią Magdalenę Szczepańską, piszącą pod pseudonimem Magda Rysa. Jest to opowieść rozgrywająca się w lesie pod Czaplinkiem.

Pani Magdalena pisze książki od 3 lat. Jej wcześniejsza działalność znana jest mieszkańcom Czaplinka i okolic, gdyż przez wiele lat realizowała swoją pasję rękodzieła zapraszając na warsztaty dzieci i seniorów.

Pani Magdalena swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła już w szkole podstawowej. Już wtedy pisała opowiadania, które chowała do szuflady. Wiele lat później do napisania książki namówiła ją koleżanka i tak powstała debiutancka książka zatytułowana „Diabelski Maks”, wydana w 2022 r. To mroczny, mafijny romans opowiadający o przewrotności losu i zagadkach ludzkiej natury.

Kolejna książka pt.: „Miłość na stacji paliw” to antologia autorska, gdzie wśród siedmiu opowiadań znaleźć można historię miłosną z Czaplinka.

Już dzisiaj, 25 maja 2023 r. odbędzie się premiera najnowszej książki pani Magdy pt. „Leśna Kuracja”, wydanej przez wydawnictwo WASPOS, z którym aktualnie Magda Rysa współpracuje. To historia miłości, która narodziła się w leśnej chacie pod Czaplinkiem. Bohaterowie opowiadania cieszą się pięknem przyrody, lasami, jeziorami, ale zwiedzają również Pałac Siemczyno i Żelisławski Zapiecek. Książka ta, jak sama pani Magda mówi powstała by promować nasze malownicze okolice. Czytając tę książkę czujemy się jak w domu.

Wszystkie książki Magdy Rysy znaleźć można w bibliotece w Czaplinku. Pani Magdalena współpracuje z biblioteką, często można ją spotkać właśnie tam. Zachęcamy do przeczytania opowiadań czaplineckiej pisarki, być może z książek pani Magdy dowiecie się o zakątkach Czaplinka, których jeszcze nie znacie.

Kolejna książka jest już gotowa. Będzie to opowieść o romansie dziejącym się w XIX w., w Pałacu w Siemczynie. Pani Magda ma również pomysł na kolejną publikację. Pisarka zakochana w urokliwych jeziorkach schowanych w lasach przeniesie kryminalną historię do Starego Drawska.

Z Magdą Rysą można się skontaktować drogą mailową: magda.rysa@gazeta.pl

Autor: Katarzyna Kibitlewska – kierownik Referatu Planowania, Rozwoju Gospodarczego, Turystyki i Promocji