Ostatnie mecze drużyn Lecha Czaplinek w 2022 r. | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Ostatnie mecze drużyn Lecha Czaplinek w 2022 r.

Na koniec października oraz w listopadzie ostatnie mecze ligowe rozegrały wszystkie drużyny Lecha Czaplinek. W tym artykule przedstawię relację z tych spotkań.

SENIORZY

29 października zespół seniorów na stadionie w Czaplinku mierzył się w ramach 12. kolejki z Pogonią Połczyn - Zdrój. Niestety przegrywamy ten mecz 0:1, a wystąpiliśmy w nim w składzie: Urkiel - Groździej, Woźniak, Tomaszewski, Krzemień (79' Kunert) - Pawłowski (79' Krasoń), Szafarz, Kibitlewski, Kowalczyk (63' Szpakowski) – Górniak, Resiak.

Kolejny mecz rozegraliśmy 5 listopada na stadionie w Suliszewie, gdzie w ramach 13. kolejki graliśmy z miejscowym Sokołem, z którym wygraliśmy 7:1. Dwie bramki strzelił Marcin Resiak, zaś po jednej Igor Szafarz, Jakub Krzemień, Bartłomiej Woźniak, Patryk Kowalczyk i Piotr Kibitlewski. W tym spotkaniu wystąpiliśmy w zestawieniu: Urkiel (78' Zabara) – Groździej (70' Kunert), Woźniak (57' Kuzio), Tomaszewski, Krzemień - Pawłowski, Szafarz, Kibitlewski, Szpakowski (46' Kowalczyk) - Górniak, Resiak (77' Voronenko).

12 listopada na stadionie miejskim w Czaplinku podejmowaliśmy w ramach 14. kolejki ligowej zespół Pogoni Barlinek, z którym zremisowaliśmy 2:2 po bramkach Jakuba Krzemienia i Marcina Resiaka. W tym spotkaniu wystąpiliśmy w składzie: Urkiel - Resiak, Groździej, Tomaszewski (46' Kuzio), Krzemień - Pawłowski, Szafarz, Kibitlewski, Szpakowski (75' Kunert) - Górniak, Kowalczyk.

19 listopada na stadionie w Pełczycach mieliśmy mierzyć się w ostatnim meczu rundy jesiennej z miejscowym Kłosem. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne oraz drogowe tego dnia, spotkanie zostało odwołane i zostanie rozegrane przed startem rundy wiosennej.

Po czternastu rozegranych kolejkach drużyna seniorów z dorobkiem 19 punktów (5 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek) i bilansem bramkowym 36:26 zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Na 26 listopada zaplanowano rozegranie meczu 4. rundy Pucharu Polski ZZPN. Na stadionie w Czaplinku mieliśmy podejmować Pogoń Połczyn-Zdrój. Zespół rywali nie stawił się na to spotkanie, dzięki czemu wygraliśmy walkowerem 3:0 i awansowaliśmy do 1/16 finału. W tym etapie zmierzymy się w ostatni weekend lutego 2023 r. na stadionie miejskim w Czaplinku z Mechanikiem Bobolice. W zamian za mecz pucharowy odbył się sparing pomiędzy drużynami naszego klubu: seniorzy kontra juniorzy młodsi.

TRAMPKARZE

30 października w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej drużyna trampkarzy mierzyła się na stadionie w Czaplinku z zespołem MUKS Orzeł 2010 Wałcz. Po bramce Ksawerego Kraski wygraliśmy 1:0. Ponadto 10 listopada nasi młodzi zawodnicy zagrali mecz towarzyski z Olimpem Złocieniec, który zakończył się wynikiem 0:0.

Zespół trampkarzy z dorobkiem 15 punktów (5 zwycięstw i 3 porażki) i bilansem bramkowym 32:16 zajmuje 3. miejsce w tabeli po rundzie jesiennej.

JUNIORZY MŁODSI

W ostatnim meczu rundy jesiennej juniorzy młodsi zmierzyli się 11 listopada na stadionie miejskim w Czaplinku ze Zrywem Kretomino. To spotkanie wygraliśmy 3:1 po dwóch bramkach Dawida Rutkowskiego oraz po jednej Jeremiasza Romanowicza.

Drużyna juniorów młodszych na koniec rundy jesiennej zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów (3 zwycięstwa, 3 porażki) i bilansem bramkowym 15:29.         

OLDBOJE

29 października w spotkaniu 12. kolejki drużyna oldbojów mierzyła się na wyjeździe z zespołem Skup Aut RADZI-MIL Oldboje Tychowo, z którym przegrała 0:3. 5 listopada na stadionie miejskim w Czaplinku przegranym 0:3 meczem ze Zrywem Kretomino oldboje zakończyli rundę jesienną.

Z dorobkiem 9 punktów (3 zwycięstwa i 9 porażek) i bilansem bramkowym 24:47 drużyna oldbojów po rundzie jesiennej zajmuje 13. miejsce w tabeli.

Jako klub kierujemy najserdeczniejsze podziękowania dla firmy Rimaster Poland za przekazane wsparcie finansowe na zakup dresów sportowych dla zawodników, trenerów oraz działaczy. Dzięki temu nasze drużyny będą się świetnie prezentować nie tylko na boisku, ale i w drodze na mecz, trening, jak i po ich zakończeniu. Dziękujemy również Pani Alicji Nowickiej za wykonanie zdjęć naszym piłkarzom, trenerom oraz działaczom w nowych dresach sportowych.

Pragniemy również poinformować, że Lech Czaplinek otrzymał 5 nominacji w 30. edycji Plebiscytu Sportowego Głosu Koszalińskiego. Na nasz klub, trenerów: Piotra Kibitlewskiego, Krzysztofa Bołdysza i Dariusza Łacnego oraz zawodnika Jakuba Marczaka można zagłosować poprzez wysłanie SMS bądź poprzez stronę internetową. Szczegóły odnośnie głosowania można znaleźć pod adresem https://gk24.pl/plebiscyt-sportowy-zglos-kandydatow-do-nagrod-dla-sportowcow-trenerow-druzyn-i-sportowych-talentow/ar/c2-16968105

Zachęcamy naszych kibiców oraz sympatyków do śledzenia profili naszego klubu na portalach Facebook pod adresem https://www.facebook.com/LechCzaplinekk oraz YouTube pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCVSPSUAIxx8xO3Y4FtONIDg. Znajdują się na nich m.in. bieżące informacje z życia klubu, zapowiedzi meczy, skróty ze spotkań ligowych itd. Jednocześnie zachęcamy do wsparcia naszego klubu i zapraszamy do współpracy firmy i zakłady pracy, jak również osoby fizyczne.

 

Tekst: Łukasz Smoleński, sekretarz LKS Lech Czaplinek