Rozstrzygnięcie konkursu „Na Najlepsze Hasło Ekologiczne, związane ze Światowym Dniem Bez Samochodu | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Rozstrzygnięcie konkursu „Na Najlepsze Hasło Ekologiczne, związane ze Światowym Dniem Bez Samochodu

Jak co roku Gmina Czaplinek włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W ramach obchodów organizowane są różnorakie akcje ekologiczne, konkursy i wydarzenia, mające na celu promocję „zielonego transportu”, zdrowego stylu życia i ochrony środowiska.

W ubiegłych latach mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość włączenia się w ekologiczne akcje poprzez uczestnictwo w inicjatywach organizowanych z okazji Światowego Dnia Bez Samochodu, m.in. konkursach plastycznych, konkursach na zabawne wierszyki, zawodach rowerków biegowych, rowerów i hulajnóg z udziałem czaplineckiego kolarza pana Jan Dymeckiego i wiele innych.

W tym roku zaprosiliśmy mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie „Na Najlepsze Hasło Ekologiczne, związane ze Światowym Dniem Bez Samochodu”. Celem konkursu było propagowanie ekologicznych zachowań i promowanie „zielonego transportu”, a najciekawsze hasła zaplanowano artystycznie wymalować na nowo powstałej ścieżce pieszo-rowerowej nad jeziorem Drawsko przez czaplinecką plastyczkę panią Monikę Kruk-Kobeluk.

 

14 października 2021 o godz. 13:00 w Świetlicy Miejskiej w Czaplinku (ul. Rynek 1) zebrała się Komisja Konkursowa w składzie: Monika Kruk-Kobeluk, Zdzisława Harańczyk, Alina Karolewicz

w celu oceny haseł i wyłonienia zwycięzców w konkursie. Do konkursu zgłoszono 19 haseł.

Komisja oceniała hasła pod względem zgodności tematycznej, pomysłowości, oryginalności, formy oraz poprawności językowej.

Komisja postanowiła przyznać równorzędne nagrody - nagrody rzeczowe oraz artystyczne wypisanie hasła na nowej ścieżce pieszo-rowerowej nad jeziorem Drawsko -  następującym uczestnikom:

 

  • Kacper Szpakowski

Hasło: „Świat to skarb, my w nim złoto. Auto w garażu, pójdę piechotą.”

  • Maja Machalska

Hasło: „Jeśli chcesz być bohaterem, zaprzyjaźnij się z rowerem.”

  • Jan Dymecki

Hasło: „Rower nie truje, a życie ratuje.”

 

i wyróżnienia (w postaci nagród rzeczowych) następującym uczestnikom:

 

  • Damian Bojko

Hasło: „Chroń zieleń i przyrodę, nie jedź dziś samochodem.”

  • Oliwier Znajewski

Hasło: „Los planety cię przejmuje, czas wprowadzić pewne zmiany.

             Zostaw auto, wybierz rower, spacer mile też widziany.”

 

Wyłonione hasła zostaną opublikowane w Biuletynie Informacyjnym Urzędu Miejskiego (PAŹDZIERNIK nr 7/2021 ). Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają drobne niespodzianki za uczestnictwo. O terminie i sposobie przekazania nagród poinformujemy uczestników drogą mailową lub telefonicznie.

Realizacja w terenie (wypisanie haseł na nowej ścieżce pieszo-rowerowej nad jeziorem Drawsko) nastąpi wiosną 2022 roku. Jest to bowiem uzależnione od warunków pogodowych.

Dziękujemy za aktywny udział w naszym konkursie, serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz zachęcamy do włączania się w akcje proekologiczne organizowane na terenie naszej gminy.

 

Magdalena Urlich, inspektor ds. informacji turystycznej i marketingu