Targi Rolne w Barzkowicach | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Targi Rolne w Barzkowicach

10 września 2023 r. odbył się wyjazd mieszkańców Czaplinka na Tragi Rolne do Barzkowic. Jubileuszowa, XXXV edycja Targów AGRO POMERANIA w Barzkowicach przez weekend przyciągnęła tłumy odwiedzających. Świętowano również stulecie doradztwa rolniczego w Polsce.

Targi zgromadziły dużą ilość wystawców z kraju i z zagranicy. Imprezie towarzyszyły: wystawa bydła mięsnego, wystawa maszyn rolniczych, wystawa koni hodowlanych, zawody jeździeckie, pokaz ptaków hodowlanych i ozdobnych, polowe pokazy pracy maszyn, promocja produktów regionalnych i tradycyjnych woj. zachodniopomorskiego, prezentacja kolekcji warzyw i kwiatów jesiennych, promocja gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych, przegląd kapel ludowych. Na terenie targów działało również wesołe miasteczko i bogate zaplecze gastronomiczne.

Dla miłośników folkloru przygotowano wystawy: twórców ludowych, rękodzielniczą oraz malarską. Podczas targów można było kupić nie tylko urządzenia niezbędne do prowadzenia gospodarstwa, ale także zaopatrzyć się w rośliny, krzewy, drzewka, nawozy, środki ochrony roślin a także maszyny oraz urządzenia rolnicze.

Kulminacyjnym punktem targów był konkurs na najpiękniejszy wieniec, w którym uczestniczyły 34 sołectwa z regionu.

Tekst: Anna Kwacz, podinspektor ds. gospodarki komunalnej i samorządów wiejskich