Zawodnicy Fap Carlo Acutis jako ministranci wywalczyli awans na Mistrzostwa Polski | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

W sobotę, 20 kwietnia 2024 r. w Czaplinku odbył się Finałowy Diecezjalny Turniej Ministrancki w piłce nożnej. Podstawą drużyny są chłopcy z naszej Akademii FAP Carlo Acutis.
Nasza parafia była gospodarzem tego wydarzenia. Koordynatorem całej Ligi Ministranckiej jest diecezjalny duszpasterz sportowców ks. Marcin Wolanin. Mszy Świętej w miejscowym kościele przewodniczył ks. Mariusz Witkowski SDB, a homilię wygłosił ks. Patryk Wojcieszak, diecezjalny duszpasterz ministrantów. Muzycznie Mszę Świętą oprawił parafialny Zespół Uwielbienia Król Dawid z Czaplinka. Sędzią zawodów był ks. Bartosz Kuligowski.

Na rozdaniu nagród obecny był bp. Krzysztof Zadarko, który pięknie w kilku słowach podsumował cały turniej i wizytował prywatne boisko w Kołomącie, motywując prezesa klubu Marcina Stefanika aby rozwijać Akademię Piłkarską Carlo Acutis jeszcze bardziej. Z serca dziękujemy...
W Turnieju finałowym wzięło udział łącznie 12 najlepszych drużyn, po cztery w każdej kategorii wiekowej, które drogą eliminacji Turniejowych awansowały z pośród 48 drużyn.
Nasi Ministranci spisali się fenomenalnie wygrywając wszystkie swoje mecze na każdym szczeblu rozgrywek eliminując min:  Koszalin, Słupsk, Piłę, Kołobrzeg, Białogard, Szczecinek, Jastrowie, Barwice, Mścice i innych.
W pierwszym półfinale Piła przegrała z Jastrowie  2:3. My zagraliśmy w drugim półfinale z Mścice wygrywając 3:0.
W meczu  o trzecie miejsce Mścice zwyciężyły  Piłę 3:2.
Natomiast w samym Finale zagraliśmy z drużyną z Jastrowia, nasi chłopcy zwyciężyli 2:1 i tym samym zostali Mistrzami Diecezji co daje nam historyczny awans i możliwość reprezentowania naszej Diecezji, Parafii, Miasta i Klubu na Mistrzostwach Polski, które odbędą się na koniec czerwca w Łodzi.
Kapitan drużyny Gabriel Stefanik odebrał okazały puchar z rąk bp. Krzysztofa Zadarko i każdy zawodnik otrzymał złoty medal i nagrody indywidualne.

To kolejny wielki sukces naszych zawodników po zwycięstwach w całej Inspektorii (1/4 obszaru Polski ) zostali Mistrzami Diecezji. Dzielnie reprezentują naszą Parafię, Klub i Miasto.

Na zakończenie wydarzenia diecezjalny duszpasterz sportowców ks. Marcin Wolanin ogłosił nazwisko nowego trenera diecezjalnej reprezentacji księży !

Został nim nasz trener Marcin Stefanik były piłkarz ŁKS Łódź wielokrotnie powoływany na młodzieżowe zgrupowania Kadry Polski U-15/16/17, który prowadzi naszą Akademię FAP Carlo Acutis, gdzie na co dzień trenują zwycięzcy i małe dzieci.
Jesteśmy bardzo dumni, gratulujemy trenerowi wyróżnienia i życzymy powodzenia w nowym wyzwaniu.

Najlepszym bramkarzem Turnieju został nasz zawodnik Jan Chrościcki, a królem strzelców został Jan Kaniewski 3 gole.