Prywatka u Babci i Dziadka w Klubie „Senior+” | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Prywatka u Babci i Dziadka w Klubie „Senior+”

Prywatka u Babci i Dziadka w Klubie „Senior+”

Prywatka jak za dawnych lat, przy gramofonie i starych, winylowych płytach to była pierwsza impreza zorganizowana dla członków Klubu „Senior+” w Czaplinku. Prywatka odbyła się 18 stycznia br. z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Można było przynieść ze sobą własne płyty, lub też posłuchać tych, które przynieśli inni. Przy muzyce z lat młodzieńczych naszych obecnych seniorów, troszkę trzeszczącej, ale jakże urokliwej, wspominano swoje własne prywatki – organizowane w prywatnych mieszkaniach, przy kolorowych, migających żarówkach, własnoręcznie montowanych, taniec i rozmowy, miłosne spotkania i tak dalej, i tak dalej…. Styczniowa prywatka w Klubie taki właśnie miała charakter i atmosferę. Prawie dwudziestoosobowa grupa „młodzieży” seniorskiej po raz pierwszy mogła spędzić takie popołudnie w nowej placówce i w większym gronie, poznać się i zaprzyjaźnić, powspominać i potańczyć.

Podczas prywatki przeprowadzono kilka konkursów z nagrodami: konkurs dla par tanecznych – babci i dziadka, którego zwycięzcą wg specjalnie powołanego jury została pani Alicja i Adolf, a dwa drugie miejsca zajęły pary: pani Wiesława i pan Adam oraz pani Halina i pan Heniek. Magnetyczne Rzutki to popularny dart z lotkami i w tym konkursie mistrzem okazał się pan Zdzisław (35 pkt.), II miejsce zdobyła pani Fela (32 pkt.), III miejsce Pani Ula (31 pkt.). Wszystkie konkurencje potraktowano jak dobrą zabawę, lecz w rzutkach można było zauważyć dość mocną sportową rywalizację.

Cała impreza okazała się bardzo udaną i mamy nadzieję, że spotkanie w podobnym charakterze jeszcze nie raz zorganizujemy.

Szczególne podziękowania należy złożyć wolontariuszkom Klubu: pani Grażynce za upieczenie przepysznego jabłecznika (wszyscy oczekują przepisu) i pani Uli za pomoc w organizacji spotkania. Ponadto, w imieniu seniorów serdecznie dziękujemy panu Mirosławowi Lisowcowi za uruchomienie zabytkowego gramofonu „Bambino - 3”- pierwszego gramofonu lampowego, produkowanego w Polsce od 1970r. Gramofon pozostanie w Klubie do dyspozycji seniorów.

Czaplinecka firma „P.P.H. BENEKO Bernard Bubacz” przekazała także kilka kuchennych akcesoriów oraz wiele różnorodnych przypraw do potraw, które zostaną wykorzystane podczas warsztatów kulinarnych, organizowanych w ramach działalności Klubu „Senior+” w Czaplinku.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom i zapraszamy wszystkich czaplineckich seniorów 60+ i 65+ do udziału w zajęciach, członkostwo jest bezpłatne, wystarczy zainwestować trochę swojego własnego czasu, by spędzać go ciekawiej, wśród przyjaznych osób i mniej licznym gronie.

Klub czynny od poniedziałku do piątku w godz.: 10:00 - 17:00.