Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

VI Afrykańskie Nocne Morsowanie z Pochodniami

Stowarzyszenie Zapiecek oraz Morsy Bez Forsy serdecznie zapraszają na VI Afrykańskie Nocne Morsowanie z Pochodniami, które obędzie się 11 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 na plaży miejskiej nad jeziorem Drawsko w Czaplinku.

W programie:

  • rozgrzewka przy muzyce
  • kąpiel w lodowatych wodach jeziora Drawsko
  • ognisko
  • poczęstunek: kiełbaska, gorąca grochówka

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową przypinkę z logo. Dodatkowa atrakcja SAUNA dla każdego.

Mile widziane stroje afrykańskie.

Zapraszamy.

 

Bezpłatne badania mammograficzne w Czaplinku

Gmina Czaplinek oraz NZOZ Largo zapraszają mieszkanki miasta i gminy na badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50 – 69 lat w mammobusie odbędą się 18 grudnia 2021 r., w godz. od 9:00 do 15:00 przy Ośrodku Zdrowia Medyk II w Czaplinku ul. Wałecka 54a.

Zaproszenia na badania zostaną imiennie wysłane do mieszkanek miasta i gminy.

MIKOŁAJKI NA HALI

Czaplinecki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci do wspólnej zabawy na hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku.

W programie: spotkanie z Mikołajem, stacje z konkurencjami sportowymi i zadaniami plastycznymi, malowanie buziek, zamek dmuchany, wata cukrowa i wiele innych atrakcji.

W godzinach 9.30 -15.00 zapraszamy zgłoszone grupy zorganizowane (przedszkola, szkoły-zgłoszenia do 2 grudnia). Czas na wejścia indywidualne zarezerwowaliśmy od godz.16.00 do 18.00.

Wystawa prac ceramicznych w Kuźni Ceramicznej

Stowarzyszenie Zapiecek zaprasza na wystawę prac ceramicznych wykonanych przez mieszkańców Ziemi Czaplineckiej, która odbędzie się 20 listopada 2021 r. o godzinie 15:00. Wystawa odbędzie się w Kuźni Ceramicznej w Siemczynie.

Projekt dofinansowany przez Gminę Czaplinek w ramach realizacji zadania publicznego „Turystyka i krajoznawstwo ” w 2021 r. pn. „Płaskorzeźba ceramiczna atrakcją turystyczną Czaplinka”.

Spektakl muzyczny „A to życie właśnie…”

Spektakl muzyczny „A to życie właśnie…” jest kolejną propozycją czaplineckiego zespołu „Marianki” przygotowaną z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia formacji. Grupa śpiewacza działa od 2011 roku i powstała z głębokiej potrzeby muzykowania członków koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Czaplinku. Szefem zespołu jest pan Marian Sujecki, zaś od 2017 roku opiekę artystyczną nad „Mariankami” roztacza Magdalena Urlich, przygotowując szereg różnorodnych programów muzycznych.