Badania mammograficzne | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Badania mammograficzne

Kategoria wydarzenia
zdrowie
Data wydarzenia
Organizator
Lux Med Diadnostyka
Miejsce
przy Ośrodku Zdrowia Medyk II w Czaplinku
Dla kogo
panie w wieku 50-69
Opis wydarzenia

Gmina Czaplinek i Lux Med Diagnostyka zapraszają mieszkanki miasta i gminy na badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50 – 69 lat w mammobusie odbędą się 9 grudnia 2021 r. przy Ośrodku Zdrowia Medyk II w Czaplinku.

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Rejestracja na badania drogą telefoniczną pod numerem 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie można zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosi się o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.