Spektakl muzyczny „A to życie właśnie…” | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Spektakl muzyczny „A to życie właśnie…”

Kategoria wydarzenia
kulturalne
Data wydarzenia
Organizator
Zespół "Marianki"
Miejsce
Czaplinecki Ośrodek Kultury
Adres
ul. Pławieńska 1a, Czaplinek
Wstęp
wolny
Opis wydarzenia

Spektakl muzyczny „A to życie właśnie…” jest kolejną propozycją czaplineckiego zespołu „Marianki” przygotowaną z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia formacji. Grupa śpiewacza działa od 2011 roku i powstała z głębokiej potrzeby muzykowania członków koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Czaplinku. Szefem zespołu jest pan Marian Sujecki, zaś od 2017 roku opiekę artystyczną nad „Mariankami” roztacza Magdalena Urlich, przygotowując szereg różnorodnych programów muzycznych. Tegoroczna propozycja to efekt współpracy zespołu z doświadczonym animatorem kultury panem Markiem Harańczykiem, który podjął się reżyserii spektaklu.

W 2019 roku zespół trzykrotnie wystawił spektakl muzyczny „Marianka i Drań”, wg scenariusza napisanego przez czaplinecką animatorkę panią Alinę Karolewicz. Ona również podjęła się reżyserii przedstawienia, które zostało niezwykle entuzjastycznie przyjęte przez publiczność.

Pomimo, że znakiem firmowym „Marianek” są utwory z stylu „retro”, zespół chętnie prezentuje również repertuar ludowy lub biesiadny. Wielkim powodzeniem cieszą się również ich wykonania piosenek wojskowych (dwukrotny laureat i zdobywca „Srebrnego Skrzydła” w Konkursie Piosenki Wojskowej i Patriotycznej w Świdwinie), a także występy męskiej formacji.

Serdecznie zapraszamy na podróż przez życie w wykonaniu Zespołu „Marianki”. Jubileuszowy spektakl będzie wystawiony w Czaplineckim Ośrodku Kultury 11 grudnia 2021 o godzinie 17:00.

Patronatu nad wydarzeniem udzielili burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz i starosta drawski Stanisław Cybula.