Bezpłatne badania oraz porady specjalistów – przed nami Klub Pacjenta w Drawsku Pomorskim | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Bezpłatne badania oraz porady specjalistów – przed nami Klub Pacjenta w Drawsku Pomorskim

Zapraszamy na bezpłatne badania oraz porady specjalistów – przed nami Klub Pacjenta w Drawsku Pomorskim.

22 marca (środa) o godz. 10.30 odbędzie się bezpłatne spotkanie edukacyjno-zdrowotne tzw. Klub Pacjenta w Miejskim Ośrodku Kultury, przy ul. Piłsudskiego 12 w Drawsku Pomorskim. Spotkanie ma charakter otwarty, wstęp jest bezpłatny.

- Podczas spotkania będziemy rozmawiać o zdrowiu, będzie można dowiedzieć się co zrobić, żeby ustrzec się przed chorobami cywilizacyjnymi. Tematy Klubów Pacjenta wybierane są z myślą o aktualnych potrzebach społeczności – mówimy o aspektach, które są niezwykle ważne, a wiedzę o nich warto zgłębiać w każdym wieku. Profesor Zbigniew Ziętek, onkolog, urolog przekaże informacje na temat schorzeń urologicznych, które niestety często są tematem tabu. Doktor Jacek Poniewierski, chirurg naczyniowy, opowie o nowoczesnych technikach w chirurgii naczyniowej. Poruszony zostanie również temat z zakresu onkologii – jakie badania przesiewowe należy wykonywać, czym są markery nowotworowe - o tym będzie mówić Dominika Sowa, diagnosta laboratoryjny. Dowiemy się również jak zadbać o zdrowie w ramach inicjatyw prowadzonych przez NFZ – mówi prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Katarzyna Kucia-Garncarczyk.
Po skończonych prelekcjach wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad medycznych oraz badań.

- Prelegenci mówią w sposób przyjazny i przystępny, dzielą się swoja wiedzą i długoletnim doświadczeniem – warto to wykorzystać, zapytać o kwestie, które są dla nas interesujące. To już 3. Klub Pacjenta w Drawsku Pomorskim organizowany przez Fundację „Z sercem do Pacjenta”. Wykłady wzbudzają wiele pozytywnych opinii i dostarczają cenną wiedzę – wyjaśnia prezes Fundacji.

Spotkanie w ramach Klubu Pacjenta adresowane jest do osób w każdym wieku. Więcej o informacji o Klubach Pacjenta na stronie internetowej Fundacji: www.zsercemdopacjenta.pl
Patronat nad wydarzeniem objęli: Stanisław Cybula, Starosta Powiatu drawskiego i Krzysztof Czerwiński, Burmistrz Drawska Pomorskiego.

Źródło: American Heart of Poland