Drodzy mieszkańcy Gminy Czaplinek | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Drodzy mieszkańcy Gminy Czaplinek

Szanowni Mieszkańcy, Radni, Sołtysi, Lokalni Liderzy,

zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o zainteresowanie się losem naszych sąsiadów, rodziny, znajomych i osób starszych. Z uwagi na stan pandemii koronawirusa SARS- CoV-2 powodującym COVID-19 wiele osób nie ma możliwości wyjścia z domu, by zrobić zakupy czy wyprowadzić psa.

Nie pozwólmy, by czuli się osamotnieni i pozbawieni pomocy. Wystarczy zapytać, a być może niewielki wysiłek z naszej strony spowoduje, że przyczynimy się do złagodzenia uciążliwości związanych z przymusową izolacją społeczną. Jest to trudny czas dla nas wszystkich, ale solidarne działania pomogą nam wszystkim.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czaplinku  zaprasza chętnych wolontariuszy do pomocy osobom w potrzebie (zakupy podstawowych artykułów spożywczych, wykupienie leków, wyprowadzenie psa i inne niezbędne potrzeby życiowe). Osoby zainteresowane pomocą proszone są o kontakt z MGOPS  w godzinach jego pracy na nr tel. 94 375 57 45, 94 375 45 82 lub kontakt e-mailowy na adres: mgopsczaplinek@wp.pl.

Osoby starsze w wieku 70+, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny, znajomych i sąsiadów mogą również zgłaszać swoje potrzeby na ogólnopolską infolinię dla Seniora – tel. 22 505 11 11 lub bezpośrednio telefonować do MGOPS w Czaplinku.

Marcin Naruszewicz    

Burmistrz Czaplinka