„Dzień Przedszkolaka” w ramach działań z Stowarzyszenia EDULICA i MOW w Czaplinku | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

„Dzień Przedszkolaka” w ramach działań z Stowarzyszenia EDULICA i MOW w Czaplinku

Stowarzyszenie "EDULICA" realizuje działania na rzecz dzieci i młodzieży z terenu Czaplinka w ramach pozyskanej MIKRODOTACJI na rozwój młodej organizacji pozarządowej, są to działania towarzyszące temu projektowi.

Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku we współpracy ze Stowarzyszeniem EDULICA przygotowały szereg animacji z okazji przypadającego na wrzesień „Dnia Przedszkolaka”. 21 września br., w ramach zaplanowanych działań dziewczęta odwiedziły przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Czaplinku. Animacje, zabawy i wspólne harce odbywały się na terenie czaplineckiego Oratorium.  Przygotowane aktywności zachwyciły wszystkie dzieci, możliwość wspólnej zabawy to korzyści dla obydwu stron – dla maluchów wspaniale spędzony czas, a dla wychowanek MOW-u możliwość integracji społecznej i działań na rzecz drugiego człowieka, wyzwolenie kreatywności i chęci współpracy. Podziękowania w stronę dyrekcji, pracowników i przedszkolaków Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek za otwartość serc i chęć współpracy.

Sprzęt zakupiony w ramach pozyskanego finansowania przez Stowarzyszenie EDULICA uatrakcyjnił przygotowane spotkania i pozwolił na właściwą współorganizację wydarzeń.

Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

Tekst – Małgorzata Siluk – nauczyciel MOW w Czaplinku, koordynator projektu, Stowarzyszenie „EDULICA”