FOODBUY.PL – KUPUJ KORZYSTNIEJ | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

FOODBUY.PL – KUPUJ KORZYSTNIEJ

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej i FoodBuy Sp. z o.o. w Warszawie informują o uruchomieniu nowego, bezpośredniego kanału sprzedaży polskiej żywności do gastronomii. Nowoczesna platforma foodbuy.pl pozwala na stałe dostarczanie produktów z najdalszych zakątków Polski do kilkudziesięciu tysięcy lokali gastronomicznych bez pośrednictwa innych podmiotów.

FoodBuy jest działaniem społeczno – gospodarczym. Jego celem jest integracja przedsiębiorców wokół zwiększania efektywności biznesu.

 Wszystko odbywa się całkowicie on – line. Kupujący wybiera najkorzystniejsze oferty, produkty, dostawców, a także region, z którego chce kupić produkty. System logistyczny pozwala kupować w najdalszych zakątkach Polski bez wpływu na koszt dostawy i jej termin. Kto może sprzedawać w FoodBuy? Rolnicy, grupy producenckie, przetwórcy, koła gospodyń wiejskich (wymagane są wystandaryzowane, powtarzalne produkty, zdolność ich konfekcjonowania i przygotowania do odbioru w wyznaczonym terminie).

Operator foodbuy.pl nie pobiera marży ani prowizji od realizowanych transakcji. Kupujący płaci bezpośrednio sprzedającemu.  Opłata serwisowo - utrzymaniowa dotyczy poszczególnych grup uczestników platformy. Opłata serwisowa pokrywa wszelkie koszty zarządzania ofertami oraz procesem sprzedaży w systemie Foodbuy.  

Szczegóły projektu dostępne są na stronie internetowej www.foodbuy.pl.

Autor: Monika Borek, PRK w Drawsku Pomorskim