Spotkanie w Urzędzie Miejskim w Czaplinku | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Spotkanie w Urzędzie Miejskim w Czaplinku

27 stycznia 2023 r., w Urzędzie Miejskim w Czaplinku odbyło się spotkanie „robocze" przedstawicieli Stowarzyszenia Tempelburg z burmistrzem Czaplinka Marcinem Naruszewiczem oraz z panią Katarzyną Kibitlewską, kierownikiem Referatu Planowania, Rozwoju Gospodarczego, Turystyki i Promocji.

Podczas spotkania przedstawione zostały projekty, które na terenie gminy Czaplinek realizować będzie Stowarzyszenie Tempelburg, a także omawiane było wsparcie i pomoc ze strony Gminy Czaplinek przy ich realizacji.

Oprócz standardowych eksploracji z wykorzystaniem wykrywaczy metali (najbliższe już w połowie marca z udziałem pana burmistrza), nie zabraknie wydarzenia jakim będzie III Zlot Tropem Wojsk Szwedzkich z towarzyszącymi mu prelekcjami historycznymi. Rewitalizacje miejsc pamięci, „Średniowieczne Spotkania z Historią", koncerty muzyki średniowiecznej „na żywo", czy też eksploracje z wykorzystaniem drona podwodnego, to tylko ułamek tego co będzie realizowane w Czaplinku i okolicy.

Nie zabraknie też kilku niespodzianek i wydarzeń realizowanych po raz pierwszy, o których już wkrótce dowiedzą się mieszkańcy naszej gminy .

Jednym słowem, będzie się działo!

Szczegóły i harmonogram wydarzeń już wkrótce na naszych stronach.

Tekst: Mariusz Kapczuk, S.H.K Tempelburg