Sukcesy biegających mieszkańców Czaplinka | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Sukcesy biegających mieszkańców Czaplinka

W Czaplinku bieganie to bardzo popularna dyscyplina. Dowodzą temu licznie spotykani biegacze na ulicach naszego miasta, na szlakach wzdłuż jezior czy lasów.  Dyscyplina ta staje się również popularna wśród dzieci, a niektóre z nich mają już na swoim koncie sukcesy.

Siedmioletnia Zosia Chuptyś na początku września brała udział w dwóch zawodach, w biegu przełajowym w Drawsku Pomorskim oraz w biegu „Wilczym Tropem” w Świerczynie. Na zawodach tych wywalczyła pierwsze i drugie miejsce, czego serdecznie gratulujemy młodej zawodniczce. Zosia z pewnością pasję do biegania zawdzięcza swojemu tacie Adrianowi Chuptysiowi, który od lat trenuje bieganie i zdobywa liczne medale na zawodach. 5 września br. biorąc udział w półmaratonie w Drawsku Pomorskim w kategorii wiekowej 30-39 zajął II miejsce, natomiast w biegu „Wilczym Tropem” na dystansie 5,5 km zajął 3. miejsce w Open.

W Biegu Wilczym Tropem w Świerczynie na podium prezentowało się więcej osób z naszej gminy. Olga Sielatycka zajęła 1. miejsce na dystansie 5,5 km wśród kobiet. Śladami Oli podążają również jej biegające dzieci Amelka i Florian, które również odniosły sukcesy w biegu zajmując odpowiednio 2. i 3. miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Duże brawa należą się również Marysi Swędzikiewicz z zajęcie 1. miejsca oraz Zosi Szurgot, która wywalczyła 3. miejsce na podium. Jednym z najmłodszych uczestników biorących udział w biegu był Adaś Michaś, który biegając w grupie przedszkolaków zakończył bieg na 3. pozycji.

Biegający mieszkańcy naszej gminy odnoszą liczne sukcesy w całym kraju. Znakomity biegacz Andrzej Kuśmider biorąc udział w XXIV Choszczeńskiej Dziesiątce 12 września br. zdobył 1. miejsce na podium pokonując dystans 10 km z czasem 33:58.

Sukcesy zasługujące na uwagę odniosła również grupa biegaczy El Toro de Oro, która dwukrotnie w sierpniu w klasyfikacji drużynowej zajęła 2. miejsce w biegu z przeszkodami MIKI RUN Pomocna dłoń w Pile oraz w Active Challenge Szczecinek II. W biegach tych sukcesami pochwalić się może Olga Sielatycka, która w OPEN kobiet w Pile zajęła 2. miejsce, natomiast w Szczecinku uplasowała się na 4. pozycji. Natomiast w biegu szczecineckim młoda biegaczka Zosia Szurgot zajęła 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Wszystkim sportowcom gratulujemy wspaniałych osiągnięć, życząc wielu sukcesów w tej dyscyplinie sportu.

Autor: Katarzyna Kibitlewska – kierownik referatu Planowania, Rozwoju Gospodarczego, Turystyki i Promocji