Udział Akademii Piłkarskiej w turnieju w Marlow | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Udział Akademii Piłkarskiej w turnieju w Marlow

Od 26-29 stycznia br. 30 zawodników z Akademii Piłkarskiej Czaplinek przebywało w Marlow, miejscowości naszego miasta partnerskiego w Niemczech. Podczas pobytu nasze trzy drużyny brały udział w turnieju Schmiede-Oelke Cup.

W sobotę 28 stycznia jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła 10-osobowa drużyna Rafała Skibickiego w kategorii 2013/2014, która rozegrała dobre zawody zajmując ostatecznie 6. miejsce. W czasie kiedy jedni zawodnicy rywalizowali pozostali udali się do parku rozrywki, w którym mogli skorzystać m.in. z lodowiska, trampolin, zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej.

W niedzielę dzieci, które rywalizowały dzień wcześniej mogły skorzystać z tych wszystkich atrakcji, natomiast reszta zawodników przystąpiła do zawodów. Były to dwa 10-osobowe zespoły, które wystąpiły w kategorii 2011/2012. Pierwszy z nich poprowadził trener Ariel Gondek, a drugi trener Adam Marczak.
Oba zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony. Nie brakowało pięknych bramek, świetnych drybligów oraz gry zespołowej. Ostatecznie zespół trenera Adama Marczaka zajął 4. miejsce plasując się tuż za podium natomiast drużyna trenera Ariela Gondka zajęła 5. miejsce.
Wyjazd 30 naszych zawodników do Marlow to nie tylko turniej i piłka nożna, ale również, a może przede wszystkim świetny czas na integrację z zawodnikami gospodarzy turnieju BSG ScanHaus Marlow.


Czas minął bardzo szybko. W niedzielę wieczorem wszyscy zdrowi i szczęśliwi wróciliśmy do Czaplinka.
Dziękujemy bardzo gospodarzom z Marlow za możliwość wzięcia udziału w turnieju i wyjątkową gościnę.
Wyjazd na turniej został sfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz z budżetu Gminy Czaplinek.


Autor: Erwin Biegajło - prezes AP Czaplinek