Wizyta delegacji z niemieckiego miasta Grimmen | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Wizyta delegacji z niemieckiego miasta Grimmen

16 listopada, po raz osiemnasty przyjechały upominki z niemieckiego miasta partnerskiego Grimmen. Jak co roku, po Świętym Marcinie zastępca burmistrza miasta Grimmen pan Ingo Belka oraz pani Claudia Seitz – pastor kościoła ewangelickiego przywieźli dla dzieci z terenu naszej gminy prezenty przygotowane przez dzieci z Grimmen.

Już od 18 lat trwa akcja charytatywna, w ramach której dzieci z naszego miasta partnerskiego Grimmen przygotowują upominki dla dzieci z Czaplinka. Jest to wspólna inicjatywa miasta Grimmen i Kościoła Ewangelickiego w Grimmen.  Pięknie zapakowane prezenty zostały złożone w jednym z pomieszczeń na hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku.

Wizyta gości z Grimmen to także okazja do spotkania członków czaplineckiego Stowarzyszenia Kiwanis International Klub Czaplinek, który od początku tej akcji przekazuje otrzymane dary potrzebującym dzieciom z terenu naszej gminy.

Późnym popołudniem w „Dworku Sikory” odbyła się kolacja z udziałem burmistrza Czaplinka pana Marcina Naruszewicza. Prezes czaplineckiego Kiwanisu pani Bożena Lemisz, w imieniu wszystkich członków stowarzyszenia podziękowała darczyńcom za wieloletnie wsparcie, jakiego udzielają klubowi oraz jego podopiecznym. Do podziękowań dołączył pan Burmistrz, który wspólnie z panią Bożeną Lemisz przekazali kosze z regionalnymi produktami oraz życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Burmistrz podziękował również członkom Stowarzyszenia Kiwanis za ich pracę na rzecz naszej społeczności oraz złożył życzenia zespołowi Sela, który obchodził swój siódmy jubileusz.  Z okazji jubileuszu członkowie zespołu poczęstowali gości jubileuszowym tortem,  i uświetnili spotkanie  swoim śpiewaniem.

Goście z Grimmen otrzymali od Klubu Kiwanis w prezencie poemat Adama Mickiewicza pt. ”Pan Tadeusz”, w wersji niemieckojęzycznej. 

Spotkanie było okazją do podsumowania osiemnastoletniego wspólnego projektu.

Małgorzata Fedorowiat-Nowacka, kierownik USC w Czaplinku