Wręczono nagrody w konkursie „Na najlepsze hasło ekologiczne, zawiązane z Europejskim Dniem Bez Samochodu” | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Wręczono nagrody w konkursie „Na najlepsze hasło ekologiczne, zawiązane z Europejskim Dniem Bez Samochodu”

2 grudnia 2021 burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz uroczyście wręczył nagrody laureatom ogłoszonego przez Gminę Czaplinek konkursu na „Na najlepsze hasło ekologiczne, zawiązane z Europejskim Dniem Bez Samochodu”.

Przypominamy, że we wrześniu 2021 został ogłoszony konkurs, w którym niezależna komisja (panie: Monika Kruk-Kobeluk – plastyczka, Dzidka Harańczyk – animatorka kultury oraz Alina Karolewicz – polonistka) wyłoniła najlepsze hasła, nawiązujące do idei zielonego transportu.

Oprócz nagród rzeczowych przyznano szczególne wyróżnienia polegające na artystycznym wypisaniu  wybranych przez komisję haseł na powstałym jesienią br. nowym odcinku ścieżki pieszo-rowerowej nad jeziorem Drawsko. Poniżej przedstawiamy zwycięskie hasła, które przed sezonem letnim pojawią się w przestrzeni miasta:

  • „Świat to skarb, my w nim złoto. Auto w garażu, pójdę piechotą.” (autor: pan Kacper Szpakowski)
  • „Jeśli chcesz być bohaterem, zaprzyjaźnij się z rowerem.” (autorka: Maja Machalska)
  • „Rower nie truje, a życie ratuje.” (autor: pan Jan Dymecki).

 

Ponadto burmistrz wręczył również wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych i gadżetów Gminy Czaplinek.

Wyróżnione hasła to:

  • „Chroń zieleń i przyrodę, nie jedź dziś samochodem.” (autor: Damian Bojko)
  • „Los planety cię przejmuje, czas wprowadzić pewne zmiany. Zostaw auto, wybierz rower, spacer mile też widziany.” (autor: Oliwier Znajewski)

Oprócz tego, wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie otrzymały zestawy materiałów i gadżetów promocyjnych Gminy Czaplinek.

 

Cieszymy się, że mieszkańcy biorą udział w naszych akcjach oraz, że wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się uczestnicy ze wszystkich grup wiekowych. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez Gminę Czaplinek.

 

Magdalena Urlich, inspektor ds. informacji turystycznej i marketingu