Czaplinek ogólnopolską stolicą steel darta | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Czaplinek ogólnopolską stolicą steel darta

Dnia 16 i 17 lutego 2019 r., w Czaplinku odbyła się dwudniowa impreza sportowa - Czaplinecka Liga Steel Darta w randze Turnieju Serii Pucharu Polski POD. Ponad 70-ciu zawodników z Polski północnej rywalizowało o puchar Burmistrza Miasta Czaplinka Marcina Naruszewicza.
Zawody rozpoczęły się punktualnie o godz. 15:00 w restauracji Pomorska w Czaplinku. Burmistrz Marcin Naruszewicz przywitał uczestników i życząc im celnych strzałów, sam oddając pierwsze z nich.
Dart to dyscyplina dla każdego i w każdym wieku, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, do tego można trenować ją w domu - dlatego zyskuje sobie coraz większą popularność. Ogromnie cieszymy się, że tak wielu miłośników tej dyscypliny, a wśród nich wielu wspaniałych zawodników zjechało na turniej do Czaplinka.

Turnieje w Steel Dart rozgrywane są w ramach Polskiej Organizacja Darta nie ma tu jednak jednej ligi ogólnopolskiej, tak jak ma to miejsce w przypadku piłki nożnej. W miastach w całej Polsce odbywają się rozmaite turnieje w randze ogólnopolskiej, a ich wyniki umieszczane są w rankingach POD.
W Czaplineckim turnieju wzięło udział również kilka Pań, które twierdzą, że w tej dyscyplinie Panie w niczym nie ustępują Panom, warto więc rywalizować i fajnie spędzać czas wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Finał pań w PP Czaplinek 02.17.2019 wygrywa Joanna Jagiełło z Joanna Janiec 4-3. Finał panów PP Czaplinek 02.17.2019 Sylwester Karbowiak - Roman Tomczak 5-0.

Na zakończenie rozgrywek Burmistrz wręczył puchary dla zwycięzców ufundowane przez Gminę Czaplinek zapraszając zawodników do rywalizacji w następnych turniejach w naszym przyjaznym dla sportu mieście.

Wyniki turnieju Puchar Polski Steeldarts Czaplinek 16-17.02.2019 w zakładce do pobrania.

Autor: Janina Gąszcz - RSiR