Sprzątanie dna jeziora Drawsko – 19 września 2021 r. | Urząd Miejski w Czaplinku

01
fotografia przedstawiająca ruiny zamku w Czaplinku
fotografia przedstawiająca cztery żaglówki na jeziorze

Sprzątanie dna jeziora Drawsko – 19 września 2021 r.

Data wydarzenia
Organizator
Euforia Dive, Gmina Czaplinek, OPS Czaplinek
Miejsce
slip na wysokości ul. Ogrodowej
Opis wydarzenia

19 września 2021 r. odbędzie się akcja sprzątania dna jeziora Drawsko w strefie nadbrzeżnej. Inicjatorem i pomysłodawcą jest pan Emil Kozak z firmy Euforia Dive, który zwrócił się z tematem oczyszczania jeziora do radnego Rady Miejskiej w Czaplinku Szymona Pastuszka. Pomysł został szczegółowo przedstawiony na zorganizowanym u Burmistrza Czaplinka Marcina Naruszewicza spotkaniu.

Sprzątanie obejmie teren nadbrzeża jeziora Drawsko, w okolicach slipu zlokalizowanego przy ul. Nadbrzeże Drawskie. Pan Emil Kozak w ramach wolontariatu wspólnie z grupą zaprzyjaźnionych nurków przez dwie godziny będzie oczyszczał dno jeziora z wyrzuconych tam śmieci. Niestety tych śmieci jest bardzo dużo, co potwierdził pan Emil wielokrotnie nurkując w jeziorze Drawsko i innych jeziorach naszej gminy.

Akcja odbędzie się w godzinach od 9:00 do 11:00. Już teraz Pan Emil zaproponował kolejne akcje wczesną wiosną. Zapraszamy Państwa do przekonania się jak bardzo zaśmiecone jest nasze jezioro poprzez uczestnictwo w akcji. Jednocześnie apelujemy o niezaśmiecanie wód i traktowanie ich jako nasze wspólne dobro.

Akcję wspierają: Gmina Czaplinek, OSP Czaplinek.

Autor: Katarzyna Kibitlewska - kierownik Referatu Planowania, Rozwoju Gospodarczego, Turystyki i Promocji